BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN 10 KASIM MESAJI – Kent 77 TvKent 77 Tv
BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN 10 KASIM MESAJI
183
10 Kasım 2020 - 11:21
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
“Her 10 Kasım’da daha da hissederiz eksikliğini ama unutmayız ki ‘Fikirler Ölmez” diyerek sözlerine başlayan Tutuk, mesajda şu ifadeler yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve özlemle anmaktayız. Halktan aldığı güçle 1919 yılında ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandıran ve millet iradesine dayanan, çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği bu büyük mücadele tüm dünyaya ders olmuştur. Milletimizle ve ordumuzla birlikte yürüttüğü istiklal mücadelesi, Türk milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur.
82 yıl geçse de ona olan özlemimiz hiçbir zaman bitmedi. Bizlere düşen görev, emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdi ile birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedefleriyle Cumhuriyetimizin 100.yılına hep birlikte ulaşarak, Cumhuriyetimizi ilelebet korumak ve muhafaza etmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz