"YALOVA GÖÇMEN SAĞLIĞI MERKEZİ" AÇILDI – Kent 77 TvKent 77 Tv
“YALOVA GÖÇMEN SAĞLIĞI MERKEZİ” AÇILDI
402
18 Nisan 2022 - 9:56

Vali Muammer Erol, Avrupa Birliği ile T.C. Sağlık Bakanlığı arasında 2015 yılında imzalanmış olan Sıhhat Projesi kapsamında “Yalova Göçmen Sağlığı Merkezi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği ile imzalanan Sıhhat Projesi kapsamında istihdam edilen sağlık personellerinin çalışacağı “Yalova Göçmen Sağlığı Merkezi” Vali Muammer Erol, Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Göç İdaresi Müdürü Salih Soner Coşkun, yöneticiler ve halkımızın katılımıyla ilimizde hizmete açılmıştır.

Şuana kadar 29 ilde bulunan Göçmen Sağlığı Merkezlerinden bir yenisinin Yalova’da faaliyete geçtiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray konuşmasında “Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerini sunacak olan “Yalova Göçmen Sağlığı Merkezi” Bugün itibariyle 2 hekim 1 hemşire 1 hasta yönlendirme personeli ile çalışmaya başlamıştır.

İstihdam süreci devam eden personellerin de gelişiyle sosyal çalışmacı ve psikologların da olduğu kapsamlı bir merkez haline gelecek ve özellikle koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri açısından pek çok fayda sağlayacaktır. Göçmen sağlığı merkezlerini, yabancı uyruklu şahısların Aile Sağlığı Merkezi olarak nitelendirebiliriz. Burada görev yapan sağlık çalışanlarımız yabancı uyruklu olup sadece yabancı uyruklu şahıslara daha iyi bir iletişim kurabilmek adına proje süresince hizmet vermek üzere istihdam edilmişlerdir. Projenin finansmanı Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır.” dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YASEMİN FAZLACA’YA ZİYARETÇİ AKINI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
HİNDİSTAN’DAN SONRA AFRİKA’DAN DA UCUZ İŞÇİ GETİRMEYE BAŞLADILAR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz