Yalovalı wushu sporcuları, Ankara’da yapılan organizasyonda wushu kung fu şampiyonasında ilimize madalya kazandırdılar.
Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Bir Kuşak Bir Yol İpek Yolu 4. Balkan Açık (open)Wushu Kung fu Bay Bayan Sanda ve Taolu Şampiyonası 26-1 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. 19 ülkeden Toplam 723 sporcunun katıldığı şampiyonada ilimiz Yalova Wushu Kung fu Spor Kulübü’nden 4 sporcu mücadele etti. Taolu dalında yarışan Fatmanur Kanberoğlu ve Aybüke Eryiğit 2 ayrı kategoride ikişer birincilik alarak toplam 4 altın madalya ile Balkan şampiyonu oldu. Sanda dalında mücadele eden 2 sporcumuz 2. turda yenilerek şampiyonaya veda etti. İl Temsilcisi Ali Kanberoğlu, Türkiye ile birlikte 19 ülkenin katıldığı bu önemli şampiyonada 4 altın madalya alarak 2 Balkan şampiyonu çıkarmak çok gurur verici bir olay. Bize bu gururu yaşatan sporcularımızı cani gönülden kutluyorum. 2019 yılında katıldığımız tüm şampiyonalardan madalya ile döndük. Bu turnuvalarda 1 dünya İkincisi, 1 Avrupa şampiyonu, 1 Avrupa ikincisi, 1 Avrupa üçüncüsü, 2 Balkan şampiyonu ve 5 Türkiye şampiyonu çıkardık. Bizler Yalova’mızı gururlandırmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 2020 de daha büyük başarılar elde etmek” şeklinde konuştu.