ALTINOVA’DA KORONAVİRÜSÜNE ÖNLEMLER ALINIYOR – Kent 77 TvKent 77 Tv
ALTINOVA’DA KORONAVİRÜSÜNE ÖNLEMLER ALINIYOR
850
11 Mart 2020 - 14:10

Altınova’da her gün yüzlerce vatandaşı taşıyan toplu taşıma araçları, olası koronavirüsü, viral enfeksiyon ve salgın hastalıklara karşı önlem amaçlı dezenfekte ediliyor.

 

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, ilçede bulunan tüm kamu kurumlarıyla bir araya gelerek durum değerlendirme toplantısı yaptı. Kaymakam Özyiğit ilçe genelinde virüse yönelik tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

İLAÇLANIYOR

Çin’de baş gösteren ve tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsü salgını ile mücadele çalışmaları devam ederken, salgının olmadığı ülkemizde de tüm tedbirler alınıyor. Bu kapsamda Altınova Belediyesi, halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçları ve ortak kullanım alanlarında düzenli aralıklarla ilaçlama ve dezenfekte çalışması yapıyor.

“DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SIKLAŞTIRILDI”

Altınova Belediyesi Garaj Amirliğine bağlı ekipler, toplu taşıma hizmeti veren belediyeye ait otobüsleri, tek tek ilaçlanıyor. Temizlik çalışması yapıldıktan sonra özel kıyafet giyen ekipler, özel maddeler ile koronavirüsü başta olmak viral enfeksiyon ve virüslere karşı dezenfekte işlemi yaptı.
İlçe genelinde toplu taşımada kullanılan araçlar ve ortak kullanım alanlarında düzenli aralıklarla dezenfekte çalışması yaptıklarını belirten Altınova Belediyesi Garaj Amiri Yusuf Yılmaz, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ilaçlama çalışmalarını daha da sıklaştırdıklarını söyledi.

“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TERCİH EDEBİLİRLER”

Vatandaşlarda koronavirüsü ve viral enfeksiyonlara karşı ciddi tedirginlik olduğunu anlatan Altınova Belediyesi Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri Yük. İnşaat Mühendisi Kubilay Karaca, “Altınova Kaymakamımız Regaip Ahmet Özyiğit ve Altınova Belediye Başkanınız Dr. Metin Oral’ın talimatıyla, son aylarda Çin başta olmak üzere diğer ülkelerde de görülen koronavirüsü, viral enfeksiyon ve diğer virüslere karşı belediyemize ait otobüslerde ekiplerimiz ilaçlama ve dezenfekte işlemini geçekleştiriyor. Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını daha sağlıklı bir şekilde kullanmaları için bu işlemleri belli periyotlarla yapıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla toplu taşıma araçlarımızı tercih edebilirler” dedi.

“TEDBİRLER ALINDI”

Altınova İlçesi genelinde koronavirüsüne karşı gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Altınova Kaymakamımız Ragaip Ahmet Özyiğit, “İlçemizde ve Yalova’mızda herhangi bir virüs durumu söz konusu değildir. Tüm belediyelerimize, resmi ve özel kurumlara gerekli talimatlar verildi. Vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlığına yönelik alınması gereken tüm tedbirler alındı. Çalışmalarımız ve tedbirlerimiz aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz