Altınova Belediyespor, ligin 16. haftasında zirve yarışında Çınarcık Belediyespor’u 2-0 ile geçip büyük avantaj yakaladı.
Yalova Süper Amatör Küme’de şampiyonluk düğümünün çözüleceği maçı Altınova Belediyespor kazandı. 16. hafta mücadelesinde takipçisi Çınarcık Belediyespor’u ağırlayan Sarı-Yeşilliler rakibini Armağan Erimez’in golleriyle 2-0 yenerek puan farkını 7’ye yükseltti. Altınova Belediyespor’un maestrosu Aziz Demir ise ilk yarıda takımı adına harikalar yaratırken ikinci yarının 60. dakikasında sakatlanarak yerini Taha Aydın’a bıraktı.
9 dakikada fişi çekti..
Altınova Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu’nda oynanan maçı her iki ilçenin belediye başkanları Dr. Metin Oral ve Numan Soyer de takip etti. Ev sahibi avantajıyla maça istekli başlayan Altınova Belediyespor 18 ve 27. dakikalarda Armağan Erimez’in golleriyle ilk yarıyı 2-0 üstün kapattı. Ancak ilk 45 dakikada Sarı-Yeşillilerin tecrübeli kramponu Aziz Demir oynadığı oyun ve takımı yönlendirmesiyle dikkat çekti. İkinci yarıda ise tempo artarken tansiyon zaman zaman yükseldi. Bu 45 dakikalık bölümde gol sesi çıkmayınca Altınova Belediyespor maçı 2-0 kazanmayı bildi. Bu sonuçla Sarı-Yeşilliler, şampiyonluk yarışında en yakın rakibi Safranspor’un 6 puan önünde ve zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.
Saha: Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu
Hakemler: Batuhan Kösem xxx, Mehmet Yıldız xxx, Enes Berkay Ülker xxx
Altınova Belediyespor: Tunay Biçer xxx, Ali Yaşar Aral xxx, Ahmet Seyfi Yüksel xxx, Resul Ağdemir xxx, Serkan Uzun xxx, Hakan Özgönül xxx, Ali Rıza Bat xxx, Hüseyin Akçay xxx, Armağan Eğilmez xxx, Aziz Demir xxx, Cankat Ezgi xxx
Çınarcık Belediyespor: Uğur Altıparmak xx, Fatih Altunkanat xx, Mustafa Kuş x, Gürkan Artan xx, Hüseyin Berber xx, Alkın Mercimek xx, Ali Çukadar xx, Fatih Çalıkıran xx, Yıldıray İlmaz xx, Emirhan Dal xx, Serkan Berk Öztürk xx
Goller: Dk.18-27 Armağan Erimez(Altınova Belediyespor)
Sarı kartlar: Resul Ağdemir, Cankat Ezgi, Ahmet Seyfi Yüksel, Ali Rıza Bat(Altınova Belediyespor), Ali Çukadar, Yıldıray İlmaz, Emirhan Dal(Çınarcık Belediyespor)
Kırmızı kart: Dk.90+7 Mustafa Kuş(Çınarcık Belediyespor).