AK PARTİ’DEN YALOVASPOR TEPKİSİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
AK PARTİ’DEN YALOVASPOR TEPKİSİ
621
10 Aralık 2019 - 10:12

Konuyla ilgili AK Parti İl Başkanlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada Yalova’da ana branşlarında faaliyet gösteren iki önemli takımımız mevcut olduğu belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Yalovaspor Futbol Kulübü ve Semt77 Yalovaspor Basketbol Kulübümüz bulunmakta. Şehrimizin markası, her daim gururumuz olan Yalovaspor futbol kulübümüzün şanlı tarihine yakışır liglerde yer alması ve maddi sıkıntılar içine düşmemesi için seneler boyunca birçok fedakarlıklar yapıldı, halen yapılmakta ve Yalovamız var oldukça da yapılmaya devam edilecek. Bu güzel ilimizi Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde temsil eden Yalovaspor Basketbol kulübümüz ise , her geçen gün spor salonlarını dolduran gençleri, taraftarları ile kıyasıya mücadelelerine devam etmekte. Bu iki branşta takımlarımızın yüksek moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Her iki branşta da ciddi galibiyetlerle şampiyonluğa doğru emin adımlarla bir yürüyüşün olduğunu hemşerilerimiz görüyor ve takımlarımızı büyük bir arzu ile takip ediyor.”
AK Parti Yalova İl Teşkilatı’nın sporda Yalova başarısının üst seviyelere gelmesi için üstlerine düşen sorumluluğu her zaman yerine getirmeye hazır oldukları ifade edilen açıklamada şunları kaydedildi:
“ÖNERGEMİZ YOK SAYILDI”
Bilincinde olduğumuz bu sorumluluk sebebiyle Cumhur ittifakı içerisinde bulunan Ak Parti ve MHP Belediye Meclis üyelerimizin tamamının yani 17 meclis üyesinin imzasıyla ve 04 Kasım 2019 tarihli meclis oturumunda Yalova Belediyesine ait sosyal tesislerin Yalova basketbol ve futbol kulüpleri kullanmasını sağlayacak yöntemin oluşturulması amacıyla önergemizi başkanlığa teslim ettik.
Önergemiz verdikten tam bir ay sonraki 04 Aralık 2019 tarihli Yalova Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında önergemizin akıbetini Belediye Başkanlığı’na sorduk. Ancak Yalova Belediyesi başkanlık makamı şehrimizin markası olan Yalova sporumuza sağlanmak istenen bu desteğe duyarsız kalmış, önergemize yasal süresinde cevap bile vermemiştir. Önergemiz, yediden yetmişe tüm hemşerilerimizin karşılıksız sevdiği Yalovaspor Kulüplerinin bir buluşma noktası, bir dinlenme mekanı, aidiyet noktası ve maddi anlamda desteği olur hayallerimiz halkın oylarıyla seçilmiş belediye yönetimi tarafından yok sayılmıştır. Riyaset değil önergemize cevap vermek, 17 belediye meclis üyesinin imzaladığı metnin nerede olduğunu dahi bilmemektedir. Belediye başkan yardımcısının özel kalemde olduğunu söylediği , yazı işlerinin nerde olduğunu bilmediğini beyan ettiği önergemiz iç edilmiştir. Meclis üyelerimizin hassasiyetlerini imzaları ile gösterdiği önergeye yasal süresinde cevap verilmemesinin yanında, varlığının hakkında bilgi sahibi olmayanlar meclis oturumunun videosundan içeriğini dinlemelidirler. Ne yazıktır ki kamuoyunda Yalovaspor Futbol ve Basketbol Kulüplerimize verilmesi noktasında önerge verilen sosyal tesisin bir ticari işletmeye verildiği, tahsis ücretinin de peşinen tahsil edildiği söylenmektedir.”
SPOR KULÜPLERİNE VERİLMELİ
Açılama, “Ak parti Yalova meclis gurubu olarak Yalovamızın markası haline gelmiş Yalovaspor Futbol ve Basketbol Kulüpleri başta olmak üzere ilimizin tüm spor kulüp ve sporcularına her koşulda destek olmaya devam edeceğiz. Yalova belediye başkanlığı yönetiminin de bir an önce bu yanlıştan dönmesini tavsiye ediyor, Yalova spor kulüplerimize bu sosyal tesisin tahsisini sağlayarak destek olmaya davet ediyoruz” ifadeleriyle tamamlandı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN ŞAHISLAR YAKALANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALİ MÜFİT GÜRTUNA’DAN BAŞKAN GÜREL’ KUTLAMA ZİYARETİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
“Eşe Karşı Kasten Öldürme” SUÇUNDAN YAKALANAN EŞ TUTUKLANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÖZEL ÖĞRENCİLERE YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DESTEK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DERSLERİNİ BARINAKTA YAPTI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz