8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nünde Yalova’lı kadınlar, farklı etkinlikler düzenledi.
Cumhuriyet Meydanında, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Emniyet, Jandarma ve Ak Parti seçim aracının önünde açılan stantlarda gelen kadınlara çiçek hediye edildi.
Yine Cumhuriyet Meydanında Mürvet Kalın Art Gallery ve Kent77’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikte Mürvet Kalın’nın Tuvale çizdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü temalı resim, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’nın ilk fırça darbesinin ardından birçok kadın tarafından boyanarak Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin burs verdiği kız çocukları için satışa çıkarılacak. Bir çok STK ‘nın kadın temsilcilerinin de katıldığı, Xpress Mutfak Catering Şirketinin sahibi Meltem Danışman’nın da etkinliğe katılan kadınlara kuru pasta ikramı ile sonlanan etkinlik büyük ilgi gördü.