Çiftlikköy Altınkale Satranç Spor Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği satranç gecesi yine büyük ilgi gördü. Satranca gönül verenler bu gecede buluştu.
Çiftlikköy Altınkale Satranç Spor Kulübü her yıl düzenlediği geleneksel gecesi coşkuyla kutlandı. Sporium Alacarte’de organize edilen geceye Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Belediyespor Başkanı Resul Kocaağa, Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat’ın sıra çok sayıda davetli katıldı.
‘60 kategoride 46 şampiyonluk elde ettik’..
Çiftlikköy Altınkale Satranç Spor Kulübü Başkanı Ahmet Barış Eroğlu, “Bugün burada Türkiye küçükler ve yıldızlar yaş grupları öncesinde moral depoluyoruz. Bir sene boyunca çok iyi hazırlandık. Sporcularımız son beş senede 12 kategoriye 5 ile çarparsak eğer; 60 kategoride 46 defa Şampiyonluk elde ettik yaş grupları il birinciliği elde etti. Eksikliklerimiz yok mu, var. Bu yüzden gerek yönetim kurulu olarak gerek teknik kadro olarak devamlı kendimizi yenileyerek yeni heyecanlar oluşturuyoruz. Altınkale ailesi büyük bir ailedir. Bu gönül bağını anlatabilecek cümleler yok sadece yaşanır. Bazen kızsak kırılsak da birbirimize bunlar aile içi olabilen şeylerdir. Önemli olan erken çözümlerdir. Hedefimiz her zaman devletine örf adetine bağlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi zeki çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek. Sportif başarı zaten akabinde gelecektir. Gecemize katılan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Eroğlu’nun konuşmasının ardından Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay 3G bağlantısıyla geceye bağlanarak Altınkale ailesine başarı dileklerini iletti. CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat, yerel medya mensuplarına ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve satranç sporuna katkıları nedeniyle teşekkür plaketi Verdi.