(1-2)
Yalovaspor, ligin 8. haftasında İstanbul deplasmanına çıktı. Yeşil-Kırmızılılar, Şile Yıldızspor’a ilk yarıda kaydedilen gollerle 2-1 mağlup oldu. 5 eksikle maça çıkan temsilcimiz, zorlu müsabakada adeta 1 puanı kaçırdı.
Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta alt sıralardan kurtulma savaşı veren Yalovaspor, 8. haftada Şile Yıldızspor ile kozlarını paylaştı. Çekişmeli geçen maçta gülen taraf, 2-1’lik skorla İstanbul temsilcisi oldu. Bu mağlubiyetle Yalovaspor, grupta son sıraya geriledi. Yeşil-Kırmızılılar, 9. haftada 15 Kasım Pazar günü sahasında Altındağspor ile karşılaşacak.
5 eksikle gittik..
Ligdeki çıkış maçı olarak görülen Şile Yıldızspor deplasmanına Yalovaspor, 5 eksikle gitti. Yeşil-Kırmızılı takımımızda test sonuçları pozitif çıkan kaleci Ahmet Pekgöz, defans oyuncuları Fatih Hüseyin Salım ve Salih Kaan Kaplan ile golcü futbolcu Alperen Topçular’ın dışında sakatlığı bulunan Burak Çınar, Şile deplasmanında görev alamadı.
Goller ilk yarıda geldi..
İstanbul Şile Stadyumu’nda oynanan mücadeleye iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde ağırlığı koyan Şile Yıldızspor, 16. dakikada Eren Görür’ün golüyle 1-0 öne geçti. Bu golden 11 dakika sonra ev sahibi takım penaltı kazandı. Topun başına geçen Eren Görür, kendisinin ve Şile Yıldızspor’un ikinci golüne imza atarak skoru 2-0’a getirdi. Üst üste gollerden sonra toparlanan Yalovaspor, 34’te Yakup Kayış’ın golüyle farkı 1’e indirdi ve ilk yarı 2-1 sona erdi.
Çabalar sonuç getirmedi..
İlk yarıyı 2-1 geride bitiren Yalovaspor, formda rakibine karşı ikinci devrede baskılı oynasa da istediği golü bulamadı. Özellikle Mustafa Serkan Demirel ve Ümran Zambak’ın da oyuna dahil olmasıyla tamamen gole yönelik hamleler yapan Yeşil-Kırmızılılar, beraberlik golüne ulaşamadı ve 90 dakikayı 2-1 kaybetti. Bu sonuçla Yalovaspor, 2 puanda kalarak son sıraya geriledi. 13 puandaki Şile Yıldızspor ise averajla 6. sırada haftayı bitirdi.