Çalıca Gençlik, ligin 17. hafta maçında Esnafspor’a konuk oldu. Çınarcık ekibi, 6 golün kaydedildiği müsabakada rakibini 4-2 mağlup ederek 3 puana uzandı.
Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 17. haftasında küme düşme hattını yakından ilgilendiren maçta Esnafspor ile Çalıca Gençlik karşı karşıya geldi. Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda oynanan maçı konuk ekip 4-2 kazanarak son hafta öncesi ligde kalmayı garantiledi. Çınarcık temsilcisine altın değerinde ki 3 puanı Tarık Duran(2) ve Ali Yavuz Bayraktar(2) attıkları gollerle getirdi. Sahaya 9 kişiyle çıkan Esnafspor’un sayılarına ise genç ismi Mücahit Enes Demirci imzasını attı.
Maç gollerle başladı..
Karşılaşmaya konuk Çalıca hızlı giriş yaptı. 2. dakikada Tarık Duran rakip fileleri havalandırarak kritik maçta takımını öne geçirdi. Çalıca Gençlikspor 19 ve 30’da Ali Yavuz Bayraktar’ın bulduğu gollerle iyice rahatladı. Esnafspor’da Mücahit Enes Demirci 42. dakikadaki golüyle ilk yarı skorunu 3-1 olarak tayin etti. Karşılaşmanın ikinci yarısında Çınarcık temsilcisi Tarık Duran’la 47’de ev sahibi Esnaf ise Mücahit Enes Demirci ile 68. dakikalarda goller bulurken konuk ekip maçı 4-2’lik zaferle noktaladı.
Saha: Çiftlikköy İlçe Stadyumu
Hakemler: Serdar İla xxx, Furkan Yaman xxx, Melih Tan xxx
Esnafspor: Kayra İzzet Kaş xx, Burhan Bahadır xx, Ali Özçelik xx, Mustafa Can Özcan xx, Zekigüray Kantarcı xx, İlke Çandar xx, Mahmut Ağırkan xx, Mücahit Enes Demirci xx, Mehmet Çakır xx,
Çalıca Gençlik: Oğuzhan Yılmaz xxx, Ali Özen xxx(Dk.65 Şafak Durmuş xx), Tarık Duran xxx, Ömer Baltürk xxx, Ali Burak Baran xxx(Dk.55 Talha Sağlam xx), Buhra Sağlam xxx, Burak Yıldız xxx, Mert Yılmaz xxx(Dk.46 Eyüp Baltürk xx), Ali Yavuz Bayraktar xxx, Yaşar Kemal Doğu xxx, Anıl Özen xxx
Goller: Dk.42 ve 68 Mücahit Enes Demirci(Esnafspor), Dk.2 ve 47 Tarık Duran, Dk.19 ve 30 Ali Yavuz Bayraktar(Çalıca Gençlik).