Yalova’da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği düzenlendi
Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova ve ilçelerinde de fidan dikim törenleri gerçekleştirildi.
Merkeze bağlı Kurtköy köyündeki Orman Emvali deposunda yapılan törende, 10 bin metrekare alanda 3 bin 700 adet defne, fıstık çamı ve sedir fidanı toprakla buluşturuldu.
Fidan dikim törenine Vali Vekili Mehmet Bahattin Atçı, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Orman İşletme Müdürü Rıdvan Kalelioğlu, kurum müdürleri, ilçe belediye başkanlarıve TEMA gönüllüleri katıldı.