1 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI HEDİYE – Kent 77 TvKent 77 Tv
1 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI HEDİYE
189
17 Ocak 2023 - 14:51

Yalova Belediyesi, çevre bilincini geliştirmek amacıyla atık yağları toplama projesi kapsamında “5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür” kampanyasıyla atık yağlar toplanacak.

Yalova Belediyesi, vatandaşların, firmaların atık yağlarını lavaboya dökmemesi ve atmaması için “5 Litre Bitkisel Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür” kampanyası başlattı. ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında başlatılan kampanya doğrultusunda; vatandaşlar evlerinde oluşan bitkisel atık yağları biriktirip, belirlenen teslimat noktalarına getirerek hem çevreye hem de geri dönüşüme katkı sağlamış olacaklar.

5 LİTRE BİTKİSEL ATIK YAĞA 1 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI

1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiğinin altını çizen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, başta insan sağlığına, çevreye ve ekonomiye zarar veren bitkisel yağ atıklarının toplanmasını teşvik etmek için böyle bir kampanya başlattıklarını dile getirdi. Dere Mahallesi Muhtarlığında Muhtar Faize Demir Kahraman, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emirhan Balkaya ile kampanyayı yürütecek personellerle bir araya gelen Tutuk, ilk atık yağı teslim alarak duyarlı vatandaşa hediyesini takdim etti.

TOPLANAN YAĞLAR EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Toplanan yağların ekonomiye geri kazandırılacağını ifade eden Tutuk, “Bu kampanyaya hep birlikte hassasiyet göstermeliyiz. Yalova’da birçok atık yağ toplama noktası oluşturduk. Bu alanlardan lisanslı atık yağ toplama firması tarafından atık yağlar toplanacaktır. Yalovalılar bu noktalara gidip 5 litre bitkisel atık yağlarını teslim ettiklerinde kendilerine 1 litre Ayçiçek yağı hediye edeceğiz. Kampanyamıza destek veren, çevreye duyarlı tüm vatandaşlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

14 NOKTADA UYGULAMA BAŞLADI

Proje kapsamında Yalova Bitkisel Atık Yağ Toplama Merkezleri: Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, YASMEK (Yalova Sanat ve Meslek Edinme Kursları),  Bahçelievler Muhtarlığı, Dere Mahallesi Muhtarlığı, İsmet Paşa Mahallesi Muhtarlığı, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığı, Mustafa Kemal Paşa Muhtarlığı ve Engelsiz Kafe’de uygulamayı başlattı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz