Potadaki ekiplerimizden erkekler basketbolundaki temsilcimiz Semt77 Yalovaspor, ligin 15. haftasında deplasmanda lider durumdaki Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Erkekler Basketbol Ligi’nde play-off mücadelesi veren Semt77 Yalovaspor, 15. hafta maçları çerçevesinde Muğla deplasmanında parkeye çıkacak. Geçen hafta evinde Samsunspor’u farklı geçerek iki haftalık galibiyet hasretine son veren Yeşil-Kırmızılı takımımız, şampiyonluğun en güçlü adaylarından Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a karşı şans arayacak.
Lige flaş başlangıç yaptık ama..
Bu sezona flaş başlangıç yaparak liderliğe kadar yükselen; ancak ilerleyen haftalarda inişli çıkışlı grafik çizen Murat Yolcu yönetimindeki Semt77 Yalovaspor, sezonun en kritik müsabakalarından birine çıkmaya hazırlanıyor. Bu sezonun en az yenilgi alan takımı Muğla temsilcisi Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a deplasmanda sürpriz yapmak isteyen Yeşil-Kırmızılı takımımız, daha önce zirveye yükselen iki takımı da liderlikten etmişti. Merkezefendi Belediyespor ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gibi güçlü takımlara karşı parkeden üstünlükle ayrılan Semt77 Yalovaspor, bir başka lig liderini de devirmenin planını yapıyor.
11 Ocak Cumartesi günü..
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ile Semt77 Yalovaspor arasında 11 Ocak Cumartesi günü Muğla Fethiye Beşkaza Spor Salonu’nda oynanacak mücadele, saat 17.00’de başlayacak. Zorlu kapışma öncesinde Yeşil-Kırmızılı takımımız, 20 puanla 12. sırada bulunuyor. 25 puandaki Muğla temsilcisi ise liderlik koltuğunda oturuyor.