Yalova Belediyesi’ndeki zimmet soruşturması kapsamında 3 kişi daha gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Resmi Belgede Sahtecilik, Zimmet, Nitelikli Dolandırıcılık ve Görevi Kötüye Kullanma” suçları kapsamında T. T, H.Ç , E.G gözaltına alındı.
Zanlıların emniyetteki işlemlerinin ardından Yalova Cumhuriyet Başsavcılığının sevk edilmesi bekleniyor.
SORUŞTURMADA 5 TUTUKLU VAR
Yalova Belediyesi yetkililerince 6 Şubat’ta, Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan Reşat E’nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin tespitinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuş, ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Soruşturma kapsamında R.E, Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Mali Hizmetler Müdürü Ş.R.K. belediye personeli S.Ö. müteahhit B.B. Başkan Yardımcısı Halit G’nin sekreteri B.T, şoförü B.E. ve soruşturma bir şirketin muhasebe personeli O.G. gözaltına alınmış Gözaltına alınanlardan Halit Güleç, R.E, Ş.R.K, B.B. B.T ve O.G tutuklanmıştı. S.Ö ile B.E ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.