ZABITA EKİPLERİNDEN KÜNYE, ETİKET VE FATURA KONTROLÜ – Kent 77 Tv Yalova'nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

ZABITA EKİPLERİNDEN KÜNYE, ETİKET VE FATURA KONTROLÜ
43
25 Mayıs 2023 - 12:33

Yalova Belediyesi Hal Müdürlüğüne bağlı bulunan Zabıta ekipleri il genelinde bulunan marketlerde denetim gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde marketlerin reyonlarında bulunan sebze ve meyvelerin kayıtları, künyeleri, faturaları ile birlikte etiketleri Zabıta ekipleri tarafından dikkatlice kontrol edildi. Etiketleri bulunmayan, künyeleri geçmiş olan ve eksik evrakları bulunan işletmelere tutanak tutuldu.

Yalova Belediyesi Hal Müdürlüğü ekipleri, kanun ve yönetmenlik çerçevesinde fatura ve künyesi bulunmayan malların satışının yapılamayacağı konusunda market sorumlularına uyarıda bulundu.

Ayrıca market reyonlarında bulunan sebze ve meyve künyelerinin mutlaka tüketicinin görebileceği bir yerde bulunması gerektiği konusunda market çalışanlarını bilgilendirdi. Yapılan denetimlerde evrakları tam olan esnafa ve market çalışanlarına teşekkür edilirken, marketlerde künyesi, etiketi bulunmayan ürünler için ise tutanak tutuldu.

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz