Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), ligin ilk yarısının son haftasında yarınAntalya Büyükşehir Belediyesi ASAT deplasmanına çıkacak. Böylece temsilcimiz, bu sezonun son deplasman karşılaşmasında boy gösterecek. Ligin ikinci devresinde Yeşil-Kırmızılı takımımız, bütün maçlarını içeride oynayacak.
AKKİM’in sponsorluğunda, Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden YOSK, ilk yarının son haftası olan 11. hafta müsabakaları kapsamında Antalya deplasmanında şans arayacak. Geçen hafta Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası deplasmanında yenilerek bu sezonki ikinci mağlubiyetini alan Yeşil-Kırmızılı ekibimiz, ilk yarının son haftasında Antalya BŞB ASAT deplasmanında galibiyet arayacak.
Dördüncü sıradayız..
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nun tadilat ve yenileme çalışmaları nedeniyle ligin ilk yarısındaki bütün maçlarını deplasmanda oynayan ve bu karşılaşmalarda 8 galibiyet, 2 yenilgi alan temsilcimiz, kendisi gibi play-off ve şampiyonluk şansı bulunan Antalya ekibine karşı parkeden zaferle ayrılmayı hedefliyor. Antalya BŞB ASAT ile YOSK arasında bugün Antalya Turgut Özal Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma, saatler 14.00’ü gösterdiğinde başlayacak. Zorlu kapışma öncesinde YOSK, 18 puan ve averajla dördüncü sırada bulunuyor. Aynı puandaki Antalya temsilcisi ise averajla üçüncü sırada yer alıyor.
‘Kazanmak için sahaya çıkacağız’..
Zorlu karşılaşma öncesinde umutlu konuşan YOSK Başkanı Alpaslan Erkoç, “Ligin ilk yarısının son haftasında kritik bir sınavda mücadele edeceğiz. Bu sezonun son deplasmanı olan Antalya BŞB ASAT karşısında gücümüzü ortaya koyacağız. Kazanmak için sahaya çıkacağız. Takımımızın güzel bir sonuçla Yalova’ya döneceğine olan inancımız tam” diye konuştu.