Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor. Üç takımın bileti alacağı ligde temsilcimiz, averajla dördüncü sırada bulunsa da fikstür avantajını elinde tutuyor.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde 18. hafta maçları oynandı. İlk 3 yarışındaki YOSK’un iddiasını devam ettirdiği ligde temsilcimiz, sahasında Tuzla BESK ile kozlarını paylaştı. Yeşil-Kırmızılılar, rakibini zorlanmadan 81-47’lik skorla geçerek önemli galibiyet aldı. Bu sonuçla YOSK, 32 puan ve averajla dördüncü sırada kendine yer buldu. 20 puandaki Tuzla da 11. sırada haftayı bitirdi.
KKTC Süper Lig’i garantiledi..
Diğer yandan ligin namağlup tek takımı konumundaki KKTC Girne Amerikan Üniversitesi, 18. hafta sonunda Süper Lig’e yükselmeyi matematiksel olarak garantiledi. KKTC temsilcisi, İzmir Bornova Barışgücü’nü 70-46 ile geçti ve 36 puanla liderliğini sağlamlaştırdı. Bitime 4 hafta kala KKTC Girne Amerikan Üniversitesi, Süper Lig bileti alan ilk takım oldu.
Zirvede kayıp yok..
Bu arada 1. Lig’de zirvedeki ekipler haftayı kayıpsız geçti. KKTC ve YOSK’un yanısıra; Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası, Antalya BŞB ASAT ve Engelsiz Gaziantep de 18. haftada kazandı. TÜPRAŞ Batman deplasmanından Pendik Belediyesi, 72-44 galip ayrıldı. Antalya temsilcisi de seyircisi önünde Bursa BESK’i 83-61 ile yenmesini bildi. 68 Aksaray Belediyesi deplasmanında zorlanan Engelsiz Gaziantep, parkeden 65-64 üstün ayrıldı. Haftanın bir diğer müsabakasında Medicalpark Samsun Engelligücü, evinde Konya Engelliler’e 59-47 mağlup oldu.