Ligde zirveyi kovalayan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), 13. haftada evinde TÜPRAŞ Batman Engelliler Spor Kulübü’nü 71-42 mağlup ederek Süper Lig yarışındaki ortaklığını sürdürdü.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden YOSK’un Süper Lig yarışı tüm hızıyla devam ediyor. Yeşil-Kırmızılı temsilcimiz, hafta sonunda evinde TÜPRAŞ Batman Engelliler Spor Kulübü’nü ağırladı. Rakibini 29 sayı farkla 71-42 yenen YOSK, bu sezonki 10. galibiyetine uzandı. Yeşil-Kırmızılılar, böylece 23 puan ve averajla ilk 3 iddiasını devam ettirip averajla haftayı 5. sırada noktaladı.
Şartlar eşit..
Sezonu ilk 3 sırada bitiren ekiplerin Süper Lig’e yükseleceği Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde YOSK, geride kalan 13 haftada 10 galibiyet ve 3 yenilgi aldı. KKTC Girne Amerikan Üniversitesi’nin namağlup zirvede yer aldığı ligde YOSK, ikinci sıradaki Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası, üçüncü sıradaki Antalya BŞB ASAT ve dördüncü basamaktaki Engelsiz Gaziantep ile puanları eşitledi. Asıl ligin şimdi başladığı 2019-2020 sezonunda ilk 3 yarışı son haftaya kadar devam edeceğe benziyor