Yürüyen Köşk Kültür ve Sanat Akademisi 110 kadın dansçısıyla sahnede, ülkemizin zengin halk oyunları mozağını, görsel bir şölenle sundu.
Raif Dinçkök Kültür Merkezinde Yürüyen Köşk Kültür ve Sanat Akademisi muhteşem bir gösteriye imza attı. Silifke, Karadeniz, Bursa, Kırklareli, Adana, Van, Semah, Burdur ve Üsküp yöreleri ile sahne alan YKKSA dansçıları seyircilerden büyük alkış topladı. Programda yer alan 20 ilin görkemli gelin başlıkları ve kıyafetlerinden oluşan geleneksel kadın kıyafetleri defilesi beğeni ve hayranlıkla izlendi.
YKKSA Genel Sanat Yönetmeni Burcu Evciman; “ Kulübümüz bünyesinde 96 küçük, 124 yetişkin kursiyerimiz mevcuttur. 6 aylık çalışmalarımızın meyvesini topladığımız bu gecede sahnede olan kadınlarımızın her birinin ayrı bir yaşam öyküsü var. Kadın olarak bizler kendi isteklerimizi hiçe sayıp, ailemizi ve çevremiz için yaşıyoruz. Ama bize gelen kursiyerlerimiz yalnız ve yalnız kendileri için bir şey başarmanın sevinci ile müzik ve dansın kültür ile harmanladığı halk oyunlarımıza emek veriyorlar. Hepsini yürekten kutluyorum.” Dedi.