Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

YEŞİLAY ZÜMRÜT PROJESİ BAŞARIYLA SON BULDU
48
30 Haziran 2022 - 12:49

Yeşilay Yalova Şubesi tarafından gerçekleştirilen, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Zümrüt Projesi kapanış programı eğitmenlerin, öğrencilerin ve bürokratların katılımıyla gerçekleştirildi.

Yalova Yeşilay Şube Başkanı, Yalova Gençlik ve Spor Müdürü Salih Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aras, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Proje Kontrolörü Abdülmecit Bülbül ve Yalova Belediye Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Şener programa katıldı.

Projenin kapanış programı, Yalova Yeşilay Başkanı Ümit Karahasan’ın konuşmasıyla başladı. Karahasan konuşmasında; “Yeşilay köklü tarihi olan, insanların hayatlarına dokunan, kolaylıkla ulaşabildikleri büyük bir cemiyet olarak 1920 yılından bu yana hizmetlerini sürdürüyor. Önleyici faaliyetleri içerisinde gençler en önemli yeri alıyor. Bu bilinçle de Şube personelimiz Kubilay Özer’in yazdığı ve koordinatörlüğünü yaptığı Zümrüt Projesini bu sene başında hayata geçirdik.

Projemiz, Yalova Üniversitesinde okuyan öğrenciler için Yalova Üniversitesi, Yalova Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Yeşilay Yalova Şubesinin gerçekleştirdiği üçlü protokol dâhilinde Yalova Üniversitesi Kampüsü içerisinde birbirinden farklı eserlerin yer aldığı yedi yüz elli kitaplık Zümrüt Kitap Kafe kurulmasıyla başladı.

Altı ay süren proje kapsamında öğrenciler aldıkları eğitimlerle birlikte kişisel gelişimlerine ve sosyo-kültürel yaşamlarına katkı sağladılar. Şehir dışından gelen öğrencilerin Yalova’nın değerlerini görmesi amacıyla Yürüyen Köşk, Aromatik Bitkiler Müzesi, Kuş Gözlemevi, Tarihi Hersekzâde Ahmet Paşa Cami, Yalova Kâğıt Müzesi, Arboretum ve Atatürk Köşküne geziler düzenlendi. Gençlerimizin hayatlarına bir nebze de olsa dokunmuş olduk. Bu projeye destek veren yönetim kurulu üyelerimize, gönüllülerimize, gençlerimize ve değerli devlet erkanına ekibim adına teşekkür ediyorum. Seneye yine kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.

İşaret Dili Eğitmeni Burcu Duman, Adab-ı Muaşeret Eğitmeni Süleyman Çelebi, Çigong Eğitmeni Fatma Genç, Bağımlılıkla Mücadele Eğitmeni Deniz Karayılmaz, Ekonomi Eğitmenleri Halit Teztürer ve Çağrı Şimşek, Edebi Okuryazarlık Eğitmeni İrem Nas’ın plaketlerini ve eğitimlerde başarılı olan öğrencilerin başarı sertifikalarını almasıyla sona erdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz