YENİYOL’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI – Kent 77 TvKent 77 Tv
YENİYOL’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
187
29 Ekim 2020 - 14:05
İl Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Yeniyol, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bağımsızlığı karakteri olarak benimsemiş milletimizin, nice zor şartlar altında mücadele ederek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yılı kutlu olsun. Tarih, dün olduğu gibi bugün de içte ve dışta zaman zaman düşmanlıklarını ortaya koyan hain ve işbirlikçilere karşı bağımsızlık aşkıyla istiklalinden vazgeçmeyen milletimizin zaferlerine şahit olmaktadır.
Düşmanın, memleketin dört bir yanını sömürgeci güçlerin menfur ittifaklarıyla sardığı o karanlık günlerde bizi bir arada tutan, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik bilincinin en büyük gücümüz olduğunu, melun girişimlere karşı yakın zamanda milletimiz tekrar göstermiştir. Bu sebepledir ki yeni neslimizin nitelikli, özgüveni yüksek, millî ve manevi değerlerimizle yetiştirilerek aklıselim ve kalbiselim sahibi bireyler olması önceliğimizdir.
Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Cumhuriyetimizin çok kıymetli değerlerini, bu toprağın çocuklarına aktarmak üzere yılmadan çalışacağız. Evlatlarımızı, dünya ile rekabet ederken, değişimi ve gelişimi yakalayan özgüven sahibi bireyler olarak yetiştirerek kendi hikâyemizi yazacağız. Milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, sanata duyarlı, , iyiliğin ve şefkatin gücüne inanan, insan haklarına saygılı, yılmadan azimle çalışan nesillerle ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin göğünde dalgalandıracağız.
Bu düşüncelerle 97 yıllık güçlü ve daima genç kalacak Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, cennet vatanımız için fedakârlıklarla mücadele eden ebediyete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu kutlu davada canlarını feda etmeye hazır bulunmuş gazilerimize Allah’tan uzun ömürler diliyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL SÖZÜNÜ TUTTU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA’DA MARKETLERE SIKI DENETİM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz