Yalovaspor ve Kadıköyspor’un da yer aldığı Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta 19. hafta sonunda zirve el değiştirdi. Çiğli’nin yenildiği haftada fırsatı iyi değerlendiren Yalovaspor, İstanbul’dan deplasmanından lider döndü.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta 19. hafta maçları geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Birbirinden zor karşılaşmaların oynandığı haftanın ardından Yalovaspor, ligin yeni lideri oldu. Kadıköy ise son sıradaki Buca’ya yenilip kötü gidişine devam etti. Haftalardır zirvede oturan Çiğli ise bu unvanını İstanbul deplasmanına bıraktı ve yerini temsilcimiz Yalovaspor’a kaptırdı.
3 puana uzandık..
Şampiyon olarak 3. Lig’ yükselmek isteyen Yalovaspor, 19. haftada İstanbul deplasmanına çıktı. Beşyüzevlerspor ile kozlarını paylaşan Yeşil-Kırmızılı takımımız, ilk yarıyı Alperen Topçular’ın golüyle 1-0 önde kapadı. İkinci devrede rakibinin golüne engel olamayan Yalovaspor, 90. dakikada Semih Baştan’ın golüyle rakibini 2-1 devirmesini bildi. Bu sonuçla temsilcimiz, 47 puanla liderlik koltuğuna oturdu. 39 puanda kalan Beşyüzevlerspor ise üçüncü sırada haftayı bitirip zirve yarışına büyük ölçüde havlu attı.
Çiğli’ye soğuk duş..
Haftalardır zirvenin hakimi olan Çiğli Belediyespor, İstanbul’dan çıkamadı. İzmir temsilcisi, 90+2’de rakibinin golüne engel Sultangazispor’a tek golle boyun eğdi. Bu sonuçla Çiğli, 45 puanda kalarak ikinci sıraya geriledi. 23 puana çıkan Sultangazi de 9. sırada haftayı bitirdi.
Kadıköy düelloyu kaybetti..
Gruptaki bir başka Yalova takımı Kadıköyspor, sahasında Bucaspor’u ağırladı. Kıran kırana geçen mücadelede temsilcimiz, rakibine karşı üstün oynamasına rağmen 90 dakikayı 3-2 mağlup kapadı. Bu sonuçla Kadıköy, 18 puanla 10. sırada yer aldı. 11 puana çıkan Bucaspor ise son sırada haftayı tamamladı. Haftanın diğer maçlarında; Atlasspor, evinde Küçükyalı Yelkenspor’a 2-0 mağlup oldu. Gebzespor, zorlu maçta Torbalıspor’u tek golle yendi. Bağcılarspor, Çayırovaspor deplasmanında 4-0 kazanmasını bildi.