YAZLIKÇILARA GELMEYİN ÇAĞRISI – Kent 77 TvKent 77 Tv
YAZLIKÇILARA GELMEYİN ÇAĞRISI
515
02 Nisan 2020 - 7:21

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, kentteki yazlıklarına gelen vatandaşlara evlerinden çıkmamalarını, kentte gelmeyi planlayan vatandaşların ise yazlıklarına salgından sonra sağlıklı bir şekilde gelmelerini istedi.

Özel, yaptığı yazılı açıklamada, küresel bir salgınla karşı karşıya olunduğunun ifade etti. Özel, dünyada ve ülkemizde bu salgına karşı olağan üstü önlemler alındığını ifade eden Özel, “Küresel bir salgınla karşı karşıyayız. Dünyada ve ülkemizde bu salgına karşı olağanüstü önlemler alınmaktadır. Okullarda eğitime ara verilmiş, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan yurttaşlarımıza sokağa çıkma yasağı uygulanmış, hava, deniz, kara ulaşımına sınırlama getirilmiş ve evde kal çağrıları yapılmıştır. Yalova’da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla semt pazarlarının faaliyetlerine geçici olarak durdurulmuştur” dedi.

ÖNLEMLER YETERSİZ

“Alınan önlemler yetersiz olmakla birlikte vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun bu önlemlere uyduğu, şehir merkezlerinde, caddelerde kalabalıkların sona erdiği, toplu ulaşımın büyük oranda azaldığı gözlenmektedir” diyen Özel, buna rağmen son günlerde Yalova’da ve özellikle Yalova’nın yazlık konut bulunan bölgelerinde bir yoğunluk görüldüğünü belirterek şunları kaydetti:

“Bu durumun Büyükşehirlerde yaşayan ve Yalova’da yazlığı bulunan yurttaşlarımızdan kaynaklandığı açıktır.

Okullarda eğitime ara verilmesi gibi alınan önlemler tatil maksatlı değil küresel salgına karşı alınmıştır ve salgının yayılma hızının düşürülmesi amacıyla alınmıştır. O nedenle Yalova’da yazlığı bulunan ve bu süreci yazlığında geçirmek isteyen yurttaşlarımıza bir hatırlatma yapmak istiyorum. Yalova’nın özellikle sağlık alt yapısı yetersizdir, seneler önce sözü verilen 400 yataklı hastane henüz yapım aşamasındadır. Sağlık altyapısı bu yoğunluğu kaldıracak durumda değildir. Olağan durumlarda bile Yalova’da sürekli yaşayan yurttaşlarımıza yeterli gelmeyen ve yurttaşlarımızın sağlık hizmeti alabilmek için Bursa, İstanbul, Kocaeli gibi illere gitmek zorunda kaldıklarını göz önüne aldığımızda Yalova’nın sağlık altyapısı salgın döneminde çok zorlanacaktır.

Yalova’daki yazlıklarına gelen yurttaşlarımızın evlerinden çıkmamalarını, yazlıklarına salgından sonra sağlıklı bir şekilde gelmelerini öneriyorum ve Yalova Valiliği ve İlçe Kaymakamlıklarımızı bu yoğunluğu ortadan kaldıracak, Yalovalı hemşerilerimizin mağdur olmalarını önleyecek önlemleri almaya davet ediyorum.”

 

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz