Ligin 8. haftasında evinde Sultaniyespor’u 4-1’lik skorla geçerek 3 puanı hanesine yazdıran Altınova Belediyespor’da tecrübeli çalıştırıcılar Abdurrahman Güneş ve Necdet Toker, iddialı açıklamalarda bulundu. İki teknik adam, yarıştan kopmayacaklarını belirterek ligin uzun maraton olduğunu dile getirdi.
Yalova Süper Amatör Küme’de şampiyonluk kovalayan Altınova Belediyespor, 8. haftada seyircisi önünde Sultaniyespor ile karşı karşıya geldi. Altınova Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu’nda oynanan maçta Sarı-Yeşilliler, ilk yarısı 1-1 biten mücadelede rakibini 4-1’lik farklı skorla geçmesini bildi. Bu sonuçla Altınova, 21 puanla ikinci sıradaki yerini koruyup lider Çınarcık Belediyespor’un 3 puan gerisinde zirve takibini sürdürdü.
‘Yarıştan kopmayacağız’..
Uzun soluklu ligin yarısını geride bırakmak üzere olduklarını belirten Altınova Belediyespor teknik direktörleri Abdurrahman Güneş ve Necdet Toker, “Bu sezon hedefimize ulaşmak istiyorsak, kalan maçlarımızda en iyi sonuçları almalıyız. Geride bıraktığımız haftada Sultaniyespor’u 4-1 mağlup ettik. Zirve yolunda liderin sadece 3 puan gerisindeyiz ve ikinci sırada yer alıp şampiyonluğu kovalamayı sürdürüyoruz. Yarıştan kopmayacağız. Uzun maratonda sezon sopnunda ipi biz göğüslemek istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz” açıklamasında bulundu.