Ligin ilk 5 haftasında henüz galibiyetle tanışamayan ve kupada da ikinci turda elenen Yalovaspor, 29 Ekim Perşembe günü deplasmanda oynayacağı Batman Petrolspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.
Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta geride kalan 5 haftada sadece iki puan toplayabilen ve ateş hattında bulunan Yalovaspor, teknik direktör değişikliği sonrasında ilk maçında Batman deplasmanında 3 puan arayacak. Yorucu maç maratonunda istediği sonuçları bir türlü alamayan Yeşil-Kırmızılı takımımız, Batman Petrolspor’a patlayıp sezonun ilk galibiyetini almak istiyor.
Sadece 2 beraberliğimiz var..
Lige büyük umutlarla başlayan Yalovaspor, ilk haftada Çatalcaspor’a sahasında 6-2 boyun eğdi. İkinci haftada deplasmanda Arhavispor ile 2-2 berabere kalan Yeşil-Kırmızılılar, üçüncü haftada Çarşambaspor ile evinde golsüz berabere kaldı. Dördüncü haftada Somaspor’a deplasmanda 2-1 yenilmekten kurtulamayan Yalovaspor, son olarak beşinci haftada evinde Karşıyaka’ya tek golle boyun eğdi.
Kupadan da elendik..
Somaspor’a kaybedilen maçın ardından Ziraat Türkiye Kupası ilk turunda evinde Halide Edip Adıvarspor’u penaltı atışları sonunda mağlup ederek ikinci tura adını yazdıran Yalovaspor, ligdeki Karşıyaka maçı sonrasında kupada Sultanbeyli Belediyespor’a deplasmanda tek golle yenilerek 10 yıl aranın ardından katıldığı Türkiye Kupası’na havlu atmış oldu.
29 Ekim’de Batman deplasmanındayız..
Diğer yandan teknik direktör değişikliği sonrasında Yalovaspor, yeni çalıştırıcısı Eren Özen yönetiminde ilk zorlu sınavını Batman deplasmanında verecek. Batman Petrolspor ile Yalovaspor arasında 29 Ekim Perşembe günü Batman Yeni Şehir Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma saat 14.00’te başlayacak. Ligin altıncı haftası öncesinde Yalovaspor, 2 puanla 15. sırada yer alıyor. 9 puandaki Batman Petrolspor ise averajla 5. basamakta.