Ligin 19. haftasında deplasmanda Beşyüzevlerspor’u 2-1 devirerek Çiğli’nin yenildiği haftada zirveye kurulan Yalovaspor’da liderlik sevinci yaşanıyor. Yeşil-Kırmızılı ekibimizin genç çalıştırıcısı Aytaç Yaka, liderliği sezon sonuna kadar taşımak istediklerini söyledi.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta şampiyonluk kovalayan Yalovaspor, 19. haftada İstanbul deplasmanına çıktı. Zirve yarışındaki rakiplerinden Beşyüzevlerspor’u 2-1 mağlup ederek İstanbul temsilcisini yarışın dışına iten Yeşil-Kırmızılı ekibimiz, Çiğli Belediyespor’un Sultangazispor’a kaybettiği haftada liderlik koltuğuna oturdu.
‘Liderliği sezon sonuna kadar taşımak istiyoruz’..
Karşılaşmayla ilgili değerlendirmede bulunan Yalovaspor Teknik Direktörü Aytaç Yaka, “Liderin 19 hafta boyunca peşini bırakmadık. 19. haftanın ardından liderlik nasip oldu. Almış olduğumuz bu liderliği ligin sonuna kadar taşımak istiyoruz. İnşallah tüm gücümüzle çalışıp takım olgusuyla bunu başaracağız” ifadelerine yer verdi.
‘Çok iyi bir takımız’..
Ligde her alınan puanın değerli olduğunu kaydeden Yaka, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz Yalovaspor olarak çok iyi bir takımız. Bunu sahaya yansıttık mı aldığımız bu galibiyetler sürpriz olmuyor. Fakat ligin ikinci yarısı itibari ile bu galibiyetler ligin zorluğu ile beraber çok daha zorlaştı. Bu puanlar çok değerli olmaya başladı. İnşallah bu şekilde kazanmaya devam edeceğiz.”