Ligin ilk yarısını averajla ikinci sırada bitiren Yalovaspor, ikinci devre hazırlıklarına başladı.
2019-2020 sezonu sonunda TFF 3. Ligi’ne yükselmek isteyen Yalovaspor ikinci yarı hazırlıklarına resmen start verdi. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta ilk devreyi 32 puan ve averajla lider Çiğli’nin hemen ardından ikimnci sırada tamamlayan Yeşil-Kırmızılı takımımız, teknik direktör Aytaç Yaka yönetiminde ikinci yarı için mesaiye erken başladı. Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan Acarspor tesislerinde günde çift antrenman gerçekleştiriyor. 10. Grup’ta ilk yarıyı Çiğli Belediyespor ile birlikte 32 puanla zirvede tamamlayan Yeşil-Kırmızılılar, 3 Ocak 2020 tarihinde Antalya’ya giderek burada kamp yapacak. Sıkı bir kamp dönemi geçirmesi beklenen Yalovaspor oynayacağı hazırlık maçlarıyla da kendini deneme fırsatı bulacak.
Emin Akyıldız an meselesi..
Yalovaspor transfer komitesi ise teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda ise transfer girişimlerini sürdürüyor. Edirnespor ile ipleri kopartan Altınova Belediyespor’la geçmiş yıllarda şampiyonluk yaşayan Emin Akyıldız’la temas halinde olan Yalovaspor yönetimi tecrübeli futbolcuyla anlaşmak üzere olduğu öğrenildi. Yalovaspor Teknik Direktörü Aytaç Yaka, “Çalışmalarımıza start verdik. İkinci yarı için sıkı çalışacağız. Kamp yapma durumumuz var. Ayrıca transfer çalışmalarımız devam ediyor. Şuanda sakat oyuncularımızın durumunu kontrol ediyoruz. Buna göre hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.