İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle koronavirüs tedbirleri kapsamında, Yalova’da şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesi ve araçlarda yolcuların güvenli mesafede oturmasına yönelik denetim bilgilendirme çalışması yapıldı.
Yalova Emniyeti Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği denetimle hem yolcuları hem de sürücüleri uyardı. Drone destekli yapılan denetimde polis ekipleri burada araçlara oturma düzeniyle ilgili hazırlanan broşürleri yapıştırdı. Polis memuru Ercan Şirin, gazetecilere yaptığı açıklamada denetimlerde yolculara oturma düzeninden bahsettiklerini ifade etti. Toplum sağlığını koruma adına çalışma yaptıklarının altını çizen Şirin, “Bugün ticari taksi ve yolcu taşıyan minibüsleri durdurup sürücüleri ve yolcuları bu şekilde bilgilendiriyoruz. Oturma düzeninde yolculara Bahsederek toplum sağlığını korumak amacıyla birbirilerine en uzak mesafede olmalarını sağlıyoruz. Bir de araçlara broşürler yapıştırıyoruz” diye konuştu.
Öte yandan gün boyu 65 yaş üstü vatandaşlara polis araçlarından anonslar yapılarak uyarıldı.
Trafik ışıklarına da evinde kal yazıları yazılırken polis aracında evde hayat var yazısı yazılarak vatandaşlar uyarıldı.