Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

YALOVA ÜNİVERSİTESİ’NDEN COVID-19 HAKKINDA BİR BİLİMSEL ÇALIŞMA DAHA
42
10 Ekim 2021 - 9:07

Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü’nden Öğretim Görevlisi Turgay Çetinkaya’nın çalışması dünyaca ünlü Elsevier Yayınevi tarafından basılan ‘Environmental and Health Management of Novel Coronovirus Disease (Covıd-19)’ adlı kitapta yer aldı.

 

Bilimsel çalışmaları ile COVID-19 salgınıyla mücadelede ön saflarda yer alan Yalova Üniversitesi, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü’nden Öğretim Görevlisi Turgay Çetinkaya’nın yazarları arasında yer aldığı makaleye, dünyaca ünlü Elsevier Yayınevi tarafından yayımlanan ve yine dünyaca ünlü akademisyenlerin Covıd-19 hakkında yaptıkları bilimsel çalışmalarının derlendiği ‘Environmental and Health Management of Novel Coronovirus Disease (COVID-19)’ adlı kitapta yer verildi.

 

COVID-19 İLE GIDA GÜVENLİĞİ İLİŞKİSİ ANLATILIYOR

Öğretim Görevlisi Turgay Çetinkaya, ‘Gıda Güvenliği ve Covıd-19 Enfeksiyonuna Genel Bir Bakış: Nanoteknoloji ve Soğuk Plazma Uygulamaları, Bağışıklık Güçlendirici Öneriler, Hijyenik Önlemler’ başlıklı kitap bölümünü, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Doç. Dr. Zafer Ceylan ve Prof. Dr. Elvan Ocak, Ordu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yılmaz Uçar ve Malatya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Kadir Karakuş ile gerçekleştirdi. Bu bölümün içeriğinde, COVID-19’un gıda güvenliği ile ilişkisi, bireysel olarak ve endüstriyel ölçekte alınması gereken önlemler ayrıntılarıyla birlikte yer alıyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.