Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

YALOVA OSB, KARAKOL AÇILIŞINI YAPTI
59
11 Ağustos 2022 - 14:13

Geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan Bağlarbaşı Mahallesi karakol binasının tamamlanmasıyla, 11 Ağustos 2022 Perşembe günü karakolun açılışı gerçekleştirildi.

 

Yalova’da yerli, yeşil ve yenilikçi yatırımı ile dikkatleri üzerine çeken Yalova Makine İhtisas OSB’den gelişen Yalova’ya bir destek daha geldi.

Geçtiğimiz yıl, Yalova Valiliği ile yapılan görüşmeler sonrası Bağlarbaşı Mahallesi’nde bir karakol yapılması için imzalar atılmıştı.

İnşaatı tamamlanan ve kullanıma hazır hale gelen Karakol Binası için Yalova Valisi Muammer Erol’un himayesinde gerçekleştirilen açılışa; Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel  ve Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ile kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

YALOVA’YA YENİ POLİS NOKTASI

Yalova’nın stratejik konumu ve son dönemin en çok tercih edilen şehirlerinden olması, nüfusunun günden güne hızlı bir şekilde artması ile birlikte Bağlarbaşı Mahallesi’nde ihtiyaç haline gelen karakol için Yalova Makine İhtisas OSB’den tam destek gelmişti.

Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu’nun müştemilatı dışında kalan yaklaşık 550 m2’lik alana Narkotik ve Çevik Kuvvet unsurlarının konuşlandırılabileceği Polis Noktası yapılması için çalışılan bina inşaatı tamamlandı.

Hazır hale gelen polis noktasının Yalova’ya hayırlı olması dilekleriyle açılış gerçekleştirildi.

“KAMU-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ ADINA GÜZEL BİR ÖRNEK”

Açılışta konuşan Yalova OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Biz Yalova’da sanayi binalarından bir küme oluşturmuyoruz.

Biz bir ekosistem oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversite, sanayi, kamu ekosistemini oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kamu-sanayi iş birliği adına güzel bir örnek.

Bölgede böyle bir polis noktası ihtiyacı olduğu bizlere sunulduğunda, sosyal sorumluluk bilinciyle biz de böyle bir katkıyı memnuniyetle kabul ettik.

Karakol binamızı tamamlayıp açılışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünün bizim için üç anlamı var. Birincisi şehrin ihtiyacının giderilmesi anlamında bir sosyal sorumluluk projesi.

İkincisi kamu-sanayi iş birliği projesi. Üçüncüsü ise huzur ve güvenliğimizin teminatı kolluk güçlerine destek olma anlamındaki vatani görevimiz.

Emeği geçen başta Sayın Valimiz Muammer Erol’a, Sayın Milletvekilimiz Meliha Akyol’a, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Göksel Topaloğlu’na, Sayın Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum.

Yalova’mıza ve emniyetimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti Yalova Milletvekili Melih Akyol, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’e teşekkür plaketi takdim etti. Son olarak da Vali Erol başta olmak üzere protokolün kurdele kesimi ile tören sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz