Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

YALOVA MAKİNE OSB, YENİ ÜRETİM TESİSLERİNİN TEMELİNİ ATMAYA DEVAM EDİYOR
44
21 Haziran 2022 - 11:33

 

Yalova Makine İhtisas OSB’de, Delfin İç ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş. firması üretim tesisinin Temel Atma Töreni, Yalova Valisi Muammer Erol himayesinde gerçekleştirildi.

 

Törende; Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet İl Müdürü Göksel Topaloğlu, Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu, KOSGEP İl Müdürü Hakan Ulusu, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, YTSO Başkan Yrd. Kenan Engin, YTSO YK Üyesi Yalova Makine OSB Müt. Hey. Üyesi Cemil Demiryürek, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, OSB Yönetim Kurulu ve Delfin Firma Sahibi Mete Özarar hazır bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği üretim tesisi inşaatlarının temel atma törenlerine bugün bir yenisini daha ekleyen Yalova Makine OSB, Delfin firmasının üretim tesisi için temeli attı.

Yönetim Merkezi ve Konferans Salonu inşaatlarına geçtiğimiz aylarda başlayan ve sona yaklaşan Yalova Makine İhtisas OSB, bir an evvel üretime geçmeyi hedefleyen 1. etapta yer alacak sanayicilerinin üretim tesisi inşaatlarına geçtiğimiz haftalarda başlamıştı.

21 Haziran 2022 Salı günü itibari ile de Vali Erol’un himayesinde; fabrika ve idari binasının birlikte yer alacağı Delfin’in üretim tesisinin temeli atıldı.

 

ÜRETİM TESİSLERİNİN TEMEL ATIMI DEVAM EDİYOR

Anadolu 5.0 ismini verdikleri mimari konseptte, 260’tan fazla Modern Anadolu Mimarisiyle bezenmiş tasarım seçeneği ile katılımcılarına geniş yelpazede üretim tesisi oluşturma imkanı sunan Yalova Makine OSB, 2022’nin ilk çeyreğinde proje süreçleri tamamlanan sanayicilerinin üretim tesisi inşaatlarına başladı.

Delfin ile de bugün yeni bir temel atmayı gerçekleştiren OSB tarafından, hız kesmeden birinci etapta yer alacak tüm fabrikaların üretim tesisi inşaatlarına başlanacağı vurgulandı.

Ayrıca inşa edilen ve edilecek tüm sosyal donatı ve üretim tesisi inşaatları “Yeşil Üretim” mottosuna uygun olarak projelendirildiği belirtildi.

Sürdürülebilir bir dünya için OSB’deki tüm yapıların “TSE Güvenli Yeşil Bina” sertifikasyonuna uygun olarak inşa edileceği aktarıldı.

 

“DELFİN ÜRETİM TESİSİMİZ YALOVA’MIZA VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Pandeminin ağır şartlarında altyapı inşaatlarımızı devam ettirdiğimiz, günümüz zor koşullarında ise istihdam ve yatırım odaklı bir yaklaşımla üretim tesisi inşaatlarına başladığımız OSB’mizi Yerli, Yeşil, Yenilikçi, Yüksek Teknolojili ve Yalın bir üretim üssü olarak inşa ediyoruz.

Bizlere sürekli desteklerini hissettiren tüm Yalova ve Çiftlikköy kamuoyuna, katılan katılamayan ama kalbi bizimle çarpan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Delfin üretim tesisimiz de Yalova’mıza ve ülkemize hayırlı olsun. Önümüzdeki haftalarda sırayla diğer tesislerimizin de temel atmalarını yapıyor olacağız.” dedi.

 

#yalova #kent77 #kent77tv #yalovamakineosb #osb #delfin #dirençözdemir #üretim #fabrika

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz