YALOVA, GÜMÜLCİNE İLE KARDEŞ ŞEHİR İLİŞKİLERİNİ ASKIYA ALDI – Kent 77 TvKent 77 Tv
YALOVA, GÜMÜLCİNE İLE KARDEŞ ŞEHİR İLİŞKİLERİNİ ASKIYA ALDI
423
03 Şubat 2020 - 15:42

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yunan milletvekili Ioannis lagos Türk Bayrağı’na yırtmasına tepki olarak yunanistan’ın Gümülcine kentiyle kardeş şehir ilişkilerini askıya aldığını duyurdu.

 

Yalova Belediye Meclisi, şubat ayı ilk birleşimini Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda, Vefa Salman başkanlığında yaptı. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Başkan Salman, Çin’in Panjin kentiyle. Uygur Türkleri’ne yapılan eziyetten dolayı kardeş şehir ilişkilerini daha önce askıya aldığını hatırlattı. yunan milletvekili Ioannis lagos’un Türk Bayrağını yırtması nedeniyle yeni bir karar aldığını söyleyen Salman, şunları kaydetti:

“Bunun üzerine çok yakın zamanda Yunanistan’da bir densiz milletvekili Türk Bayrağı’nı yırtma şahsiyetsizliğini gösterdi. Dünyada Türklere uygulanan bu tip olaylar ne yazık ki artmaya başladı. Balkan ülkelerine gittiğimizde orada yaşayan Türklerin durumunu yerinde inceleme imkanımız olmuştu. Ki kardeş şehrimiz Yunanistan’daki Gümülcine kardeş şehrimize başkanına ziyaretimiz olmuştu. Belediye başkan yardımcımız Türk bir kardeşimizdi. Eylülde seçilmişti iyi  niyetimizi belirtmiştik. Kardeş şehirler ilişiklerimizin devamı konusunda konuşmalar yaptık. Ancak gelinen nokta itibariyle gördük ki, bir milletvekili Türk Bayrağını yırtacak düzeyde seviyesizleşti. Bu anlamada da o kardeş şehirden Yalova Belediyesi’ne bir özür mektubu gelinceye kadar Gümülcine kenti ile de kardeş şehir ilişkilerimizi dondurdum askıya alıyorum. Ne bir davetlerini belediye meclisine getirir, icabet ederim ne de onları yapacağımız kardeş şehir etkinliklerine dahil ederim. Bayrak bizim kutsalımız.  Bayrak Türk milletinin onuru, gururu, timsali.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz