CUMHURİYET SAVCISINA SIR MEKTUP! – Kent 77 TvKent 77 Tv
CUMHURİYET SAVCISINA SIR MEKTUP!
2.009
10 Mart 2020 - 10:12

YALOVA Belediyesi’ndeki ‘zimmet’ soruşturmasında 17 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında olan müteahhit Bekir Bilgi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına mektup yazdı.

Yalova Belediyesi’nde muhasebe bölümünde çalışan ve yüklü miktarda parayı zimmetine geçirip ortadan kaybolan Reşat Elgin’in Denizli’de yakalanmıştı. Soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda, Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in de aralarında bulunduğu 20 kişi daha gözaltına alınmış, Başkan Yardımcısı Halit Güleç, muhasebe çalışanı Reşat Elgin, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş, sekreter Bahar Taşkömür, paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi, firma çalışanı Orhan Gedik, Taner Tan, Hakan Çelik, Emrah Gök, Engin Özcan, Beytullah Baltacı, Sinem Çakalaşma Deniz, Kartal Özgür Barutçu, Cem Dindar, Ahmet Ragıp Akay, Tuğrul Kaş ve Tuncay Doğan tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan ve paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına 4 sayfadan oluşan mektup yazarak, avukatı aracılıyla iletti. Mektupta, kendisine yatırılan paraların büyük bölümünü Reşat Elgin’e geri verdiğini öne süren Bilgi, bu işlemlerin hukuki zeminde olduğunu düşündüğü için yaptığını yazdı.

Kullanıldığını iddia eden Bilgi, mektubunda, “Yalova Belediyesi, planlı bir şekilde tarafım kullanılarak ve içinde bulunduğum ekonomik sıkıntıdan faydalanılarak soyulmaktadır. Hiçbir şüphem yok ki, bu işten Reşat Elgin’den başlayarak, silsile usulüyle en alttan en tepeye herkesin haberi ve bilgisi vardır. Şayet zimmete geçirilen para miktarı bana dendiği gibi bu kadar yüksek ise nasıl olur da bu paraların avukatlara ve icra dosyalarına yatmadığı anlaşılmaz? Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde, müdürden başlayarak birbirini denetleyen kişi ve sistemler mevcut değil midir?” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK SIKINTI YÜZÜNDEN EVLENEMEDİM” 

3 yıldır ekonomik sıkıntılar yaşadığını belirten Bilgi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şirket çeklerimin bir kısmını piyasadan toplamış olsam da hala borçlu olduğum kişiler var. Şu anda da ödeyemediğim 30 bin liralık çek sebebiyle bir davam daha var. Bin ve iki bin lira limitli ikişer tane kredi kartım var ve son 3 aydır bu borçların sadece asgari tutarlarını ödeyebiliyorum. 2 bankada şirketime ait krediler bulunmaktadır. Bu kredileri aylardır ödeyemediğimi ve ihtarlar çekildiğini görebilirsiniz. 5 aydır evimin kirasını ödeyemiyorum. Cezaevine girdiğimde evimin doğal gazı borçlardan dolayı kesik durumdaydı. 3 yıldan beri arabam dahi yok. Elime geçen para ile aileme ve özellikle de üniversite ve lisede okuyan yeğenlerime ayda ortalama bin lira para göndermeye çalışıyordum. Ekonomik sıkıntılardan dolayı evlenemedim. Reşat Elgin, bana ‘icralardan dolayı sana ve şirketlere ödeme yapamıyoruz’ deyip, benden kendimden başkasına ait olan TC kimlik numarası ve isimler söylememi istedi. Ben de, Reşat’a, ‘Reşat böyle bir şey olur mu? Bu kişilerin belediyeden alacağı yoksa, nasıl para çıkışı yapılacak’ diye sormam üzerine, Reşat da bana, ‘Burası bakkal dükkanı mı? Belediye, resmi yer. Kaç yerden ve kişi tarafından denetleniyoruz. Olmayacak şey olsa zaten sana söylemem. Bunu herkes, yani Mali İşler Müdürü Şenay Hanım ve Halit Güleç de biliyor. Yoksa benim böyle bir ödeme yapılacağını düşünmem, akıl etmem ve teklif etmem mümkün mü?’ dedi. Gerçekten de söylediği gibi para yatırmalarda hiçbir sorun ve sıkıntı çıkmamıştı. Ben alınan paranın içinden kendi ve iş yaptığım şirketlerin alacaklarından düşüyor ve gerisini Reşat’a teslim edip, onun da bu paraları icralara ve avukatlara yatırdığını düşünüyordum. Bu evrakların tamamı Mali İşler Müdürü Şenay Kaş tarafından mühürlü ve imzalı resmi evraklardır. Ben hala bu olayın bunca zaman nasıl gizli kaldığını anlamıyorum. Bu işin içinde artık sadece Reşat’ın olduğuna asla inanmıyorum. Senede 2 kere müfettişler tarafından denetlenen bir kurumda böylesine bir soygun nasıl olur hala anlayabilmiş değilim”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz