Ligin 12. haftasında evinde Mersin Üniversitesi’ni evinde 78-69’luk skorla deviren Yalova VİP Gençlikspor’da büyük sevinç yaşanıyor. Bu sezonki üçüncü galibiyetini elde eden temsilcimiz, böylece şanssızlğını da yenip kümede tutunmak için umutlandı.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz VİP Gençlikspor, 12. hafta müsabakaları kapsamında; seyircisi önünde kendisi gibi zor günler geçiren Mersin Üniversitesi ile kozlarını paylaştı. Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmanın son periyotundaki harika oyunuyla rakibini parkeden silip süpüren VİP, müsabakayı da 78-69’luk skorla kazanmasını bildi. Bu sonuçla VİP, bu sezonki üçüncü galibiyetini aldı. Temsilcimiz, 15 puan ve averajla sonunculuktan da kurtulup 14. sıraya kadar yükseldi.
Bursa deplasmanına çıkacak..
Diğer yadan Mersin Üniversitesi galibiyetiyle moral kazanan Yalova VİP Gençlikspor, 13. haftada Bursa Büyükşehir Belediyesi deplasmanına çıkacak. Murat Yapıcı önderliğindeki VİP, play-off mücadelesindeki güçlü rakibini Bursa’da devirip galibiyet serisini iki maça çıkarmak istiyor.