Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

VEFAT EDEN KIZININ DİPLOMASINI ALDI
94
30 Temmuz 2021 - 13:13

Geçtiğimiz yıl dedesine aşure götürürken trafik kazasında hayatını kaybeden Eda Müdüroğlu’nun üniversite diplomasını babası Bertan Müdüroğlu teslim aldı.

2020 yılında Yalova Üniversitesi Termal Meslek Yüksekokulu Paramedik bölümünden mezun olan Eda Müdüroğlu, öğrenimini tamamladıktan sonra Bursa’da yaşayan ailesinin yanına dönmüştü. Genç kız, 30 Ağustos 2020 tarihinde dedesine aşure götürürken trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

Kızının diplomasını almak için Yalova Üniversitesi’ne başvuruda bulunan baba Bertan Müdüroğlu, olumlu yanıt aldı. Yalova Üniversitesi kampüsüne giden Müdüroğlu, Öğretim Görevlisi Gürkan Erdoğan’dan  kızının diplomasını  teslim aldı.

 

Müdüroğlu, kızının diplomasını alamadan vefat ettiğini söyledi. Üniversite yetkililerine teşekkür eden Müdürlüğü, “Allah razı olsun hepsinden. Kendini bilmez bir şoför SRC belgesi olmadan aşırı bir yükle rampa yukarı mahalle arasında geri doğru kaçırıyor arabayı dikkatsiz bir şekilde kızımı evle araba arasında sıkıştırıyor.  Kızım olay yerinde hayatını kaybetti. Kızım paramedik bölümünde okuyordu.  Bu sene de mezun oldu. Diplomasını keşke kendisi alsaydı” diye konuştu.

Termal Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Gürkan Erdoğan ise  Eda Müdüroğlu’nun başarılı bir öğrenci olduğunu söyledi. Üzgün olduğunu dile getiren Erdoğan, “Eda en aktif, en girişken öğrencilerimizden birisiydi. Gönül isterdi ki burada yanımızda olsun ama böyle kötü bir durumda kendisini yanımızda göremediğimiz için çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bundan sonra ki öğrencilerine Eda’nın hayallerini yaşatmak için elinden geleni yapacağını dile getirdi.

 

Olay Bursa’nın Osmangazi ilçesi Yenibağlar Mahallesi Hüsrev Sokak’ta 30 Ağustos 2020 tarihinde meydana geldi. Kazada, kamyonet sürücüsünün yokuş aşağı geriye doğru hareket ettiği sırada kaymaya başladı. Önce sokaktaki elektrik direğine, daha sonra duvara çarpan kamyonet durdu. O sırada dedesine aşure götürmeye giden Eda Müdüroğlu, duvar ile kamyonetin arasında sıkışarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.