Yalova Valisi Muammer Erol, ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ kapsamında 81 ilde eş zamanlı hayata geçirilen ve sportif yeteneği olan çocukların keşfedilerek başarılı bir sporcu olmalarını sağlayacak projenin yürütüldüğü 90. Yıl Kapalı Spor Salonunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile 2016 yılında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin öğrencilerin gelişiminde önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Valimiz Muammer Erol, spora ve sporcuya her zaman önem verdiklerini belirterek sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmanın önemli olduğunu ifade ederek tüm öğrencilere eğitim ve spor yaşamlarında başarılar diledi. Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme kapsamında 2019-2020 Yılı Eğitim ve Öğretim Döneminde ilimizde ve ilçelerimizde 3 bin 400’e yakın öğrencinin ölçümlere tabii tutularak yetenek taramasından geçmesi bekleniyor.