VALİ EROL: “RAHMETLE VE SAYGIYLA YAD EDİYORUM” – Kent 77 TvKent 77 Tv
VALİ EROL: “RAHMETLE VE SAYGIYLA YAD EDİYORUM”
167
10 Kasım 2020 - 11:20
Valimiz Muammer Erol’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı’nda şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete irtihalinin 82. Yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla yad ediyorum.
Çağın ruhunu yakalayan, gerçekçi ve bilimsel yaklaşımları, evrensel fikirleri, özgürlüğe olan bağlılığı ve askeri dehası ile başarılı bir komutan ve lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletini müşterek bir ideal etrafında birleştirerek istiklal mücadelesini Cumhuriyet’in kuruluşuyla taçlandırmıştır.
Türk Milleti olarak temel hedefimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngördüğü aydınlık yarınlara ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Bu hedefe doğru yürürken birlik beraberlik içerisinde modern Türkiye Cumhuriyetinin kazanımlarını ileriye götürme, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşatma, inandığı yoldan asla dönmeyen istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkma konusunda güçlü bir iradeye sahip olduğumuzu ifade etmek isterim.
Aziz Türk Milletinin ve tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir insan ve lider olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalı; onun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp, fikirleri ışığında yakılan meşaleyi büyük bir ümit ve kararlılıkla yeni nesillere emanet etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, kahraman bir asker ve saygın bir lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad olsun.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz