Yalova Belediyesi tarafından salı günleri pazaryerinde kurulan ‘Üretici Kadın Pazarı’ aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınların ilgisini çekmeye devam ediyor.
Evlerinde boş vakitlerinde yaptıkları el işi örgüleri, çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantel, yiyecek, içecek ve çeşitli malzemelerin satışını yapan kadınlar, kurdukları ‘Üretici Kadın Pazarı grubu’ ile haftada bir gün kurulan pazarın dışında özel gün ve haftalarda da satış yapıyor.
Havaların soğuk olması nedeniyle Yalova Belediyesi’nin sabah erken saatlerde Pazar yerini yıkamasından şikayetçi olan kadınlar, bu yıkamanın akşamdan yapılmasını ve sabah yerlerin kuru bir şekilde olmasını istiyor.
Kent 77 Tv muhabirine açıklama yapan Üretici Kadınlar; “Biz üç senedir bu işi yapıyoruz her Salı buradayız. Satış bazı günler oluyor bazı günler olmuyor. Soğukta çok olmuyor. Havalar soğuk olduğu için azaldı satışlar. Şikayetlerimiz var. Burası çok soğuk. Islak yerler. Bunu akşamdan yıkasalar kuru kuru gelsek olmaz mı? Bizim belediye başkanının bir Orhangazi pazarına gitmesi lazım orada kale bodurlar döşenmiş. Biz burada donuyoruz. Yerde ki ıslaklıktan ayaklarımız donuyor. Bize bu hakkı veriyorlarsa hizmetini de yapsınlar. ” Açıklaması yaptılar.