Yalova U-14 Ligi’nde şampiyon belli oldu. Nefes kesen sezonda Altınova Belediyespor, 6 haftalık play-off grubunu zirvede kapayıp şampiyonluğunu ilan etti.
2019-2020 sezonu U-14 Ligi play-off final grubunda 6. haftanın tamamlanmasıyla kupalar sahiplerini buldu. Final grubunda ise A ve B gruplarını ilk iki sırada tamamlayan Altınova Belediyespor, Yalova İdmanyurdu, Doğuşspor ve Gençlerbirliği takımları mücadele etti.
Ligin 6. Haftasında lider Altınova Belediyespor Tuğrul Şener sahasında Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi. Müsabaka Arda Yaşar ve Hüseyin Ata’nın karşılıklı golleriyle 2-2 sonuçlandı. Final grubunun diğer maçında ise Doğuşspor ile Yalova İdmanyurdu kozlarını paylaştı. Siyah Beyazlı ekip karşılaşmayı Efe Alpbalta, Emirhan Karagöz ve Derda Ahmet Aslan’ın golleriyle 3-1 kazandı. İdmanyurdu’nun tek golüne Doğukan Şen imza attı. 6 haftalık maratonun ardından Altınova Belediyespor topladığı 16 puanla şampiyon olurken, Yalova İdmanyurdu ise 9 puanla ikinci, Doğuşspor 7 puanla üçüncü, Gençlerbirliği ise 2 puanla dördüncü oldu. Karşılaşmaların ardından Yalova’yı U-14 Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkını da kazanan Altınova Belediyespor’a ve Yalova İdmanyurdu’na kupalarını Futbol İl Temsilcisi Sultan Eyüboğlu verdi.