Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), ligin 13. hafta maçında konuk ettiği TÜPRAŞ Batman Engelliler Spor Kulübü’nü 29 sayı farkla 71-42 geçti.
AKKİM’in sponsorluğunda Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), ligin 13. haftasında sahasında güçlü rakibi TÜPRAŞ Batman Engelliler Spor Kulübü ile karşılaştı. Temsilcimiz, rakibini 29 sayı farkla 71-42 mağlup ederek Süper Lig yürüyüşünü sürdürdü.
Etkili oynadık..
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde ilk 3 mücadelesi veren YOSK, 13. haftada evinde TÜPRAŞ Batman Engelliler Spor Kulübü ile kozlarını paylaştı. Baştan sona rakibi karşısında üstünlüğü elinde bulunduran Yeşil-Kırmızılı takımımız, parkeden 29 sayı gibi farkla 71-42 üstün ayrılmasını bildi. Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan maça iyi başlayan YOSK, ilk çeyrekte 28-10 gibi farklı skor avantajı yakaladı. İkinci periyotta da 11-5 önde olan YOSK, devre arasına 39-15 üstün girdi.
Rölantiye aldık..
Üçüncü periyotta 20-13’lük skor elde eden temsilcimiz, son periyota 59-28 önde birmesini bildi. Karşılaşmanın dördüncü ve son çeyreğini 14-12 geride kapamasına rağmen Yeşil-Kırmızılı ekibimiz YOSK, mücadeleden 71-42 galip ayrıldı. Bu sonuçla temsilcimiz, haftayı dördüncü sırada bitirip play-off yarışındaki iddiasını sürdürmüş oldu.