TOPLUM BİLİNÇLENDİRİLMELİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
TOPLUM BİLİNÇLENDİRİLMELİ
311
27 Şubat 2020 - 11:39

Altınova Belediye Başkanı  Metin Oral, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Altınova’da deprem ve sisvil savunma konusunda toplumun bilinçlenmesi için tüm imkanların seferber edildiğini dile getiren Başkan Oral, “Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Altınova Belediyesi ve Altınova Afet Gönüllüleri Derneği’nin ortak çalışması ile Altınova’da Afet Eğitim Kurslarının ilk kademesini tamamladık. Bu konuda çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

“EN ÖNEMLİ İŞ”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın mesajı şöyle: “28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası’nda bu önemli konular bir kez daha hatırlanmalı. Olası afetlere karşı toplumun bilinçlendirilmesi oldukça önemlidir. B u konuda belediye olarak biz de gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Afet ve Acil Durum (AFAD) kurumu oldukça önemli bir görev yürütmektedir. AFAD’ın birçok acil duruma müdahale etmekte. AFAD 7 gün 24 saat her türlü kazalarda, afet durumlarında, kaybolmalarda ve birçok alanda çok ciddi çalışmalar yapmakta. AFAD diğer kuruluşlarla da yakın ilişkiye girmekte, halkı bilinçlendirilmektedir. Başta deprem olmak üzere yaşanabilecek afet ve acil durumlara karşı toplumsal bilinci artırmak ve halkı bilinçlendirerek en önemli iştir.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz