TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI ZİYARET EDİLDİ – Kent 77 Tv Yalova'nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI ZİYARET EDİLDİ
52
25 Mayıs 2023 - 15:31

AK Parti Yalova Teşkilatı, inşaatında son noktaya ulaşılmış olan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda inceleme ve bilgilendirme yaptı.

25 Mayıs Perşembe Günü gerçekleşen bilgilendirmeye: AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan katılım sağladı.

Bu yılın, Yalova Üniversitesinin 15’inci yılı olduğunun altını çizerek, üniversiteye bir bina kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Bu binanın bugünlere gelmesinde çok büyük emekler var. Biz göreve geldiğimiz hafta Ankara’ya gitmiştik ve bu binanın, bu yıl içerisinde tamamlanması için gerçekten çok ciddi destekler aldık. Başta cumhurbaşkanımıza ve yerelde de vekillerimize çok teşekkür ediyoruz.

Bu bina bir sonraki yıla da kalabilirdi ama desteklerle çok erken zamanlarda bu binayı, Yalova’mıza ve öğrencilerimize kazandırmayı Allah bize nasip etti. Yaptığımız her bir faaliyet, bu bina ve diğerleri her şeyden önce Yalova’mıza bir değer katıyor. Bundan sonra yapacaklarımız da inşallah Yalova’mıza değer katmaya devam edecek.” diye konuştu.

Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, ‘Öğrencilerimizin Temel Tıp eğitimini alacağı, biten Morfoloji binamızı, güzel eğitim üssünü, birlikte dolaşmak istedik’ diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Yalova’da Eğitim Araştırma Hastanemiz çok önemli, şehrimizi değer kattı. Bu süreçte hem 400 yataklı Devlet Hastanesi olarak bu sürece başladık hem de hastanemizin bitimine yakın da Tıp Fakültesi’nin kurulması kararı alındı. Başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız, “Ben Yalova’ya güveniyorum. Bu projeyi, burada en iyi şekilde hayata geçireceğinize inanıyorum” diyerek her süreçte arkamızda oldu.

Öğrencilerimizi, inşallah 3’üncü sınıftan itibaren buraya almaya başlayacağız. Eylül ve Ekim ayı içerisinde Yalova Üniversitesi’nin ilk burada eğitim almaya başlayacak öğrencileri ile birlikte yola devam etmiş olacağız. Öğrencilerin hem teorik eğitimleri alacakları hem de bu teorik eğitimleri hemen yanı başındaki laboratuvarlarda test edecekleri merkez burası olacak. 3’üncü sınıfın ardından da hastaneye giderek orada uygulamalı derslerini alacaklar. Orada da tüm altyapı bununla alakalı olarak hazırlandı. Hocalarımız da bizlerle bugün, inşallah Yalova Üniversitesi’nin 15’inci yılında büyük bir sıçrama, büyük bir hamle yapacağız.

Tıp Fakültesi ile Yalova Üniversitesi daha güçlü olma hedefine, şehrimizde üniversite şehri olması hedefine sıkı sıkıya sarılmış olacak. Yalova’mıza ve sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olsun.”

5 yıl önce seçildiklerinde, ilk gittikleri yerin Yalova Hastanesi için Sağlık Bakanlığı olduğunu belirten Milletvekili Meliha Akyol, “Sağlık Bakanlığına Tıp Fakültesi için çok büyük baskı kurduk. Yalova ölçüsünde olan illerde, tıp fakültesinin açılması biraz zor. 5 yılın emeği, bugün bu binada gözle görülür bir hale geldi. Çok mutluyuz. Artık bizim de Yalova’da tıbbiyeli öğrencilerimiz ve hocalarımız olacak. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde böyle bir binayı Yalova’ya kazandırdık. Bundan sonra eser üretme zamanı. Parolamız: Şahlanış Dönemi.” dedi.

Son konuşmayı gerçekleştiren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ise şunları kaydetti: “Öncelikle, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu binayı kazandıran, hastanemizi kazandıran, Tıp Fakültesi’ni kazandıran herkese, vekillerimiz ve rektör hocam dahil teşekkür ediyorum. Şehrimiz için gerçekten çok önemliydi. Tıp Fakültesi olması ve tıbbiyeli öğrencilerin olması bir ayrıcalık da tanıyor diye düşünüyorum.

Yalova Üniversitesi ile Yalova Belediyesi arasında işbirliği protokolümüz var. Biz belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa her zaman yapmışızdır, yapacağız da. Çünkü öğrenciler artık şehrimizin değişmez bir parçası. Öğrenciler, şehrimize bir renk katıyor. Biz de belediye olarak öğrencilerimizin rahatı, huzuru için elimizden ne geliyorsa üniversitemizle birlikte planlayarak üstümüze düşeni yapacağız.

Aklımızda olan ilk plan: Yalova Üniversitesi ile Yalova Sahili’ni bisiklet yolu ile bağlamak. Bu, bizim zaten ‘3’üncü Etap Bisiklet Yolu’ projemiz. 1 ve 2’nci etaplarımızı yaptık. Üçüncü etabımızı da tamamladığımızda, bisikletlerle şehrimiz ile öğrencilerimizi bağladığımızda, bu başka bir değer katacak şehrimize. Peyzajlarımızda bir sıkıntı yok. Üniversitemiz ve belediyemiz zaten işbirliği protokolünde. Ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ulaşımla ilgili bir sıkıntımız yok. Üniversitemiz deniz manzaralı, bence Türkiye’nin en güzel üniversitelerinden bir tanesi Yalova Üniversitesi. Bu üniversite eğitimiyle de çok üst seviyelerde yerini alacak. Gururla Yalovalıları, Türkiye’de temsil edecektir.”

Diş Fakültesi ile ilgili de ekleme yapan Milletvekili Büyükgümüş “Mevcut bir ağız ve diş sağlığı merkezimiz var. Bunu hastaneye dönüştürecek projeleri bakanlığımızla beraber çalışıyoruz. Tıp Fakültesi ile benzer süreç ama orada daha uzun bir yolumuz var” dedi ve ardından protokol Tıp Fakültesi önünde fotoğraf çekildi.

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz