TERMA CİTY’DE KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
TERMA CİTY’DE KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
300
09 Mart 2020 - 5:05

Yalova Terma City Otel’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kendi ürünlerini yapan emekçi kadınlar için satış stantları açıldı.

 

Kadınlar Günü kapsamında kahvaltı ile başlayan etkinlikler Yalova Kadın girişimcilerin kendi el emekleri ile yaptıkları yöresel ürünleri Terma City Otel yönetiminin ücretsiz sağladığı stantlarda gün boyunca satışa sundular.

 

Etkinlik kapsamında, konferanslar da düzenlendi. Kadın Hakları konulu Avukat Cemre Erdönmez, Kadın Hastalıkları uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktor Suna Sökmen Canatarı, Diyetisyen Kamile Altın  gibi uzman konuşmacılar tarafından Kadına yönelik bilinçlendirme konferansları verildi.

Katılımcılar ve çocuklar için düzenlenen el yapımı çikolata yapımı, ebru sanatı, çocuk ahşap boyama etkinliklerine yoğun ilgi göstererek aileler çocukları ile güzel zaman geçirdi.

 

Proje Koordinatörü Merve Aslan, Terma City’nin bağlı olduğu Karaderili Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvan Karaderili direktifleri doğrultusunda bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Ücretsiz verdikleri stantlarla kadın emekçilerin gelir elde etmesini istediklerini belirterek, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Elvan Hanım bu tür etkinlikleri destekliyor. Etkinliği düzenlemekteki amacımız kadınlarımızı bilgilendirmek, kadın haklarıyla ilgili avukatımız konuşma yaptı. Kadın sağlığı ile ilgili konuşmalar yapıldı. Tesis olarak da kadınlarımızın bilinçlenmesi için faydalı olmaya çalıştık” dedi.

Etkinliğe katkı sağlayan Yalovalı Anneler ve Bebekleri üyesi Fulya Us ise “8 Mart Dünya Kadınlar Günü adına Terma City ile işbirliği yaptık ve sosyal sorumluluk projesi altında tüm kadınlarımızı bugün misafir ettik. Emekçi kadınlarımız var. Gördüğünüz gibi hepsi tamamen el emeği ile hazırlanmış onlara sıcak satış imkanı sunuldu” dedi.

 

Yalovalı Anneler ve Bebekleri üyesi Aydan Bektaş, kadınlarımız bizi bu etkinlikte yalnız bırakmadı. Emekçi kadınlarımız stantlarını güzel hazırlandı. Çok güzel iki gün geçirdik çok keyifliydi herşey” dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz