Yalova Terma City Otel’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kendi ürünlerini yapan emekçi kadınlar için satış stantları açıldı.
Kadınlar Günü kapsamında kahvaltı ile başlayan etkinlikler Yalova Kadın girişimcilerin kendi el emekleri ile yaptıkları yöresel ürünleri Terma City Otel yönetiminin ücretsiz sağladığı stantlarda gün boyunca satışa sundular.
Etkinlik kapsamında, konferanslar da düzenlendi. Kadın Hakları konulu Avukat Cemre Erdönmez, Kadın Hastalıkları uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktor Suna Sökmen Canatarı, Diyetisyen Kamile Altın gibi uzman konuşmacılar tarafından Kadına yönelik bilinçlendirme konferansları verildi.
Katılımcılar ve çocuklar için düzenlenen el yapımı çikolata yapımı, ebru sanatı, çocuk ahşap boyama etkinliklerine yoğun ilgi göstererek aileler çocukları ile güzel zaman geçirdi.
Proje Koordinatörü Merve Aslan, Terma City’nin bağlı olduğu Karaderili Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvan Karaderili direktifleri doğrultusunda bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Ücretsiz verdikleri stantlarla kadın emekçilerin gelir elde etmesini istediklerini belirterek, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Elvan Hanım bu tür etkinlikleri destekliyor. Etkinliği düzenlemekteki amacımız kadınlarımızı bilgilendirmek, kadın haklarıyla ilgili avukatımız konuşma yaptı. Kadın sağlığı ile ilgili konuşmalar yapıldı. Tesis olarak da kadınlarımızın bilinçlenmesi için faydalı olmaya çalıştık” dedi.
Etkinliğe katkı sağlayan Yalovalı Anneler ve Bebekleri üyesi Fulya Us ise “8 Mart Dünya Kadınlar Günü adına Terma City ile işbirliği yaptık ve sosyal sorumluluk projesi altında tüm kadınlarımızı bugün misafir ettik. Emekçi kadınlarımız var. Gördüğünüz gibi hepsi tamamen el emeği ile hazırlanmış onlara sıcak satış imkanı sunuldu” dedi.
Yalovalı Anneler ve Bebekleri üyesi Aydan Bektaş, kadınlarımız bizi bu etkinlikte yalnız bırakmadı. Emekçi kadınlarımız stantlarını güzel hazırlandı. Çok güzel iki gün geçirdik çok keyifliydi herşey” dedi.