Yalova Valisi Muammer Erol, koronavirüs ile ilgili kentteki tüm tedbirlerin noksansız alındığını ifade etti.
Erol, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da koronavirüs nedeniyle tedbirlerin alındığını söyledi. Erol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakanlığın talimatları doğrultusunda tedbirlerin tamamı noksansız alındı diyebilirim. Sabah bu toplantıdan önce de Sayın Belediye Başkanımızın da katılımıyla, Sağlık Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen toplantıda alınan tedbirleri gözden geçirdik” diye konuştu.
Vatandaşları temastan kaçınmaları ve hijyenlerine önem göstermeleri konusunda uyaran Erol, şöyle devam etti:
“Şimdilik istediğimiz en az temas ve en fazla hijyen. Temizlik. Özellikle de bireysel temizliğe de dikkat edersek, şahsi olarak yapabileceklerimiz manasında elimizden geleni yapalım, şahsi temizliğimize dikkat edelim ve temaslarımızı kontrollü tutalım.”