Tavşanlı Belediyespor, ilk yarının son hafta mücadelesinde Sultaniyespor ile kozlarını paylaştı. Lacivert-Beyazlılar, rakibini ilk yarıda kaydedilen gollerle 2-1 mağlup ederek 3 puanı kaptı.
Yalova Süper Amatör Küme’de ilk yarının son haftasında Sultaniyespor ile Tavşanlı Belediyespor, Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen zorlu kapışmada gülen taraf, 2-1’lik skorla Altınova temsilcisi Tavşanlı Belediyespor oldu. Müsabakaya iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde taraflar, birbirlerinin kalelerini yokladılar. Mücadelenin 19. dakikasında gelişen Tavşanlı atağında Yusuf Çolak, takımını 1-0’lık üstünlüğe taşıdı. Bu golden 2 dakika sonra Yusuf bir kez daha sahne alıp durumu 2-0 yaptı. Kalesinde üst üste goller gören Sultaniyespor, 27’de Yusuf Kına ile farkı 1’e indirdi ve ilk yarı Tavşanlı’nın 2-1’lik üstünlüğüyle sona erdi. Zorlu karşılaşmanın ikinci devresinde iki takım da kontrollü futbol ortaya koydu. Sultaniyespor’un beraberlik çabası sonuç getirmedi. Tavşanlı Belediyespor da 2-1’lik skor avantajını maç sonuna kadar korudu ve 90 dakika sonunda sahadan 2-1 galip ayrıldı.
Saha: Çiftlikköy İlçe Stadyumu
Hakemler: Abdullah Çalar xxx, Ramazan Karahasan xxx, Enes Berkay Ülker xxx
Sultaniyespor: Eyüp Sabri Kızılçım xx, Bayram Bektaş xx, Haluk Can xx, Abdullah Yıldız xx, Fetullah Kukul xx, Ahmet Çilingir xx, Yusuf Kına xx, Bilal Ayberk Turan xx, Emirhan Birinci xx, Harun Yayla xx, Enes Ayral xx
Tavşanlı Belediyespor: Ufuk Tekalp xxx, Murat Başeğmez xxx, Muhsin Başeğmez xxx, Ramazan Büyükaltınbaş xxx, Melih Erturan xxx, Mücahit Yıldırım xxx, Sefa Gürses xxx, Yusuf Ertürk xxx, Uğur Çolak xxx, Kerem Kılınçsoy xxx, Doğukan Ağrılar xxx
Goller: Dk.27 Yusuf Kına(Sultaniyespor), Dk.19 ve 21 Yusuf Çolak(Tavşanlı Belediyespor).