TAVŞANLI DENİZCİLİK FAKÜLTESİNE ÇOMAK SOKULUYOR! – Kent 77 TvKent 77 Tv
TAVŞANLI DENİZCİLİK FAKÜLTESİNE ÇOMAK SOKULUYOR!
910
04 Ocak 2020 - 8:26

Tavşanlı Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ekim ayında mevcut belediye binasının Yalova Üniversitesi’ne denizcilik fakültesi şartıyla devri kararı sonrası Yüksek Öğrenim Kurumu’ndan (YÖK) Mühendislik Fakültesi altında iki bölüm için izinlerin alındı. Fakat durumundan rahatsız olan bazı kişilerin bu girişimi engellemek için yoğun çaba gösterdiği siyaset kulislerinde konuşulmaya başladı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, beldede bir fakülte ve ortaokul açılması için 4- 5 ay önce girişimlere başladı. Bunun için geçtiğimiz Ekim ayında önemli bir karara imza atan Tavşanlı Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi, Yalova Üniversitesi tarafından denizcilik fakültesi açılması şartıyla geçtiğimiz 2017 yılında açılışı yapılan mevcut belediye hizmet binasının tahsisi kararını aldı. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’nin de konuya olumlu yaklaştığı ve YÖK’ten gerekli izinleri aldığı öğrenildi.

Konu 20 Aralık tarihinde Yalova Valisi Muammer Erol’un başkanlığında Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen halkla buluşma toplantısında da gündeme geldi.

FAKÜLTEYİ KİM YA DA KİMLER DURDURMAK İSTİYOR?

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Tavşanlı Belediyesi yetkililerine ulaşan editörümüz, projenin engellenmeye çalışıldığı yönündeki sorusuna aldığı cevapla daha da vahim gerçeği ortaya çıkardı. Yalova’ya ilçe ve beldelere fayda sağlayan projeleri bazı kişilerin engellediği öğrenildi. Belediye yetkilileri, hedeflerinin beldelerinde fakülte açılması olduğunu fakat önlerine engel çıkarmaya çalışanlara boyun eğmeyeceklerini dile getirerek, “YÖK’ten izin alındığı halde bazı kişiler bu projeyi engellemek istiyor. Yalova’mıza zarar verenleri isimleri, mevkileri ile yeri geldiğinde basında açıklayacağız” diye konuştu.

Kent 77 TV olarak çocuklarımızın eğitimi ve geleceği konusunda olayın arkasında durmaya devam edeceğiz ve bu isimleri önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkaracağız.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN FAZLACA MAHALLE VE KÖY TOPLANTILARINA BAŞLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPORLU NARMİN, TÜRKİYE 2.Sİ OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NİN GİTAR KURSLARINA BÜYÜK İLGİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR KULÜPLER SIRALAMASINDA 4. OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz