Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADILAR
17
03 Mayıs 2021 - 10:20
Çınarcık Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanmada yiyecek bulmada sıkıntı yaşamamaları için sokak hayvanlarını unutmadı.
Pandemi nedeniyle uygulanan tam kapanma döneminde sahipsiz hayvanların beslenme ve sağlığına yönelik her türlü tedbir alındı.
Veterinerlik Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Çınarcık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri, sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin, tam kapanma sürecinde aç ve susuz kalmaması amacıyla ilçenin farklı bölgelerine mama ve su dağıtıyor. Mama dağıtımının yanı sıra aynı zamanda Veteriner Hizmetleri ekipleri tarafından da yaralı sokak hayvanlarına gerekli tedavileri yapılıyor.
Belediye tarafından sokak hayvanlarının 17 günlük kapanma sürecinde aç ve susuz kalmamaları için parklar, yeşil alanlar, beslenme noktaları ile mesken tuttukları bölgelere gün gün mama, yem ve su bırakılıyor.
Sokak hayvanları için yaz – kış gıda desteği sağlayan Belediye, ilçenin farklı bölgelerinde oluşturulan beslenme noktalarına gün aşırı mama, yem ve su takviyesi yapıyor.
Belediye ekiplerinin tam kapanma sürecinde sokak hayvanları için sahada olacağı bildirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.