Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta 16. hafta karşılaşmaları, geçtiğimiz hafta sonu oynandı. Nilüfer Belediyesi’nin maç yapmadığı haftayı iyi değerlendiren Çiftlikköy Belediyespor, evinde Edirnespor’u 3-0 yenerek ikinci sıraya yükseldi ve play-off yolunda avantajı eline geçirdi.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Bayanlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta ilk iki mücadelesi veren Çiftlikköy Belediyespor, 16. haftada sahasında zayıf rakibi Edirnespor ile karşı karşıya geldi. Taraftarının da desteğiyle 3-0’lık net skorla fileden üstün ayrılan Kırmızı-Siyahlılar, Nilüfer Belediyesi’nin bay geçtiği haftada maç fazlasıyla 31 puana çıkıp ikinci sıraya yükseldi. 7 puandaki Trakya ekibi ise 8. sırada haftayı bitirdi.
Sakarya garantiledi gibi..
Diğer yandan grupta yenilmeyen tek takım konumundaki Sakarya Voleybol, evinde Salihli Belediyesi’ni ağırladı. Yeşil-Siyahlılar, rakibini set vermeden 3-0 ile geçti. Bu sonuçla 13. maçını da galibiyetle bitiren Sakarya Voleybol, 37 puanla namağlup bir şekilde zirvedekli yerini koruyup play-off’u da büyük ölçüde tamamladı. 25 puanda kalan Salihli Belediyesi de 5. sırada yer alıp play-off’a havlu attı.
Nilüfer Belediyesi dinlendi..
Grupta Çiftlikköy’ün play-off yolundaki en büyük rakibi durumundaki Nilüfer Belediyesi, 16. haftada maç yapmadı. Bursa temsilcisi, 30 puan ve bir maçı eksik bir şekilde üçüncü sıraya geriledi. Haftanın diğer karşılaşmalarında; Gölcük İhsaniye, sahasında Biga Çiçeklidede’yi 3-0 mağlup etti. Manisa Ata Okul Spor da seyircisi önünde İnegöl Voleybol’u zorlanmadan 3-0 ile geçip az da olsa play-off şansını sürdürdü.