Çiftlikköy Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Denizli’deki play-off yarı final serisindeki üç maçın ikisini kazanmasına rağmen 1. Lig fırsatını kaçırdı ve finallere adını yazdıramadı.
Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig Yarı Final Etabı’nda heyecan, 6 Mart Cuma günü A, B, C ve D gruplarında oynanan üçüncü ve son karşılaşmalarla sona erdi. Yalova’yı başarıyla temsil eden Çiftlikköy Belediyespor ise final biletini kıl payı kaçırdı. 3 gün süre maçların ardından Vakıfbank, Kalecik Belediyespor, Sakarya Voleybol, İzmirspor, Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlik Spor ve Gelişim Koleji ile Numune Gençlik ve Fenerbahçe takımları, 2. Lig Kadınlar Final Etabı’na yükseldi. C Grubu’nda mücadele eden Çiftlikköy Belediyespor son karşılaşmasında Çorum Voleybol ile kozlarını paylaştı. Temsilcimiz rakibini 23-25, 29-27, 25-21, 25-14’lük setler sonrasında 3-1 yendi. Günün ikinci maçında ise Gelişim Koleji ve Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlik Spor kozlarını paylaştı. Maçı Kayseri ekibi 25-22, 25-17 ve 26-24 kazandı.
C Grubu
Çiftlikköy Belediyespor Çorum Voleybol: 3-1 (23-25, 29-27, 25-21, 25-14)
İzmir Gelişim Koleji – Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlik Spor: 0-3 (22-25, 17-25, 24-26)
Puan Durumu
- Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlik Spor 7 puan
- Gelişim Koleji 6 puan
- Çiftlikköy Belediyespor 5 puan
- Çorum Voleybol 0 puan