SUBAŞI'NDA SALGINLA MÜCADELE – Kent 77 TvKent 77 Tv
SUBAŞI’NDA SALGINLA MÜCADELE
297
10 Şubat 2020 - 15:34

Subaşı Belediyesi, son dönemde gittikçe artan salgın hastalıklara karşı toplu taşıma, okul gibi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Kış aylarında artan salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı Subaşı Belediyesi harekete geçti. Belediye Başkanı Turan Canbay, özellikle toplu taşıma araçlarıyla, okulların temizliğinin halk sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirterek bu alanlarda ayda bir kanserojen ve halk sağlığına zarar vermeyen ruhsatlı ilaçlarla dezenfeksiyon çalışması yapıldığını söyledi.

Özellikle içinde bulunduğumuz aylarda influenza grip salgınının çok fazla görüldüğünü kaydeden Canbay, “Bu nedenle toplu taşıma araçları ve okullar önlem alınması gereken ilk yerlerden. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu ve bulaşma riskinin çok olduğu bu bölgelerde ilaçlama firmamızla birlikte dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdik. Özellikle okullarımızda sağlıklı ortamlarda eğitim verilmesi gerekiyor. Bununla ilgili olarak her türlü mikrop ve zararlı organizmalara karşı otobüs ve okullarımızı güvenli hale getirdik. Bunun yanısıra SUYAM ve Göç Müzesi gibi vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı yerlerde de aynı çalışmayı gerçekleştirdik” dedi.

Yapılan çalışmalarda sağlığa zararsız özel dezenfektanlar ile otobüslerin tüm iç yüzeylerin, tavan, koltuklar, cam, reklam pano yerleri, yolcu tutamak ve tutamak borularıyla kapılar ve araçtaki tüm metal yüzeyler dezenfekte edildi.

Okullarda ise tuvaletler, lavobalar, sınıf içlerindeki sıralar, oturma yerleri, akıllı tahtalar, pencereler, merdivenler, koridorlar, atölye bölümleri, kantin ve yemekhaneler dezenfeksiyondan geçirildi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz